مدیر مرکز نشر صراط الهدی از ترجمه آثار حضرت آیت الله موسوی اردبیلی به زبان‌های زنده دنیا خبر داد.

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری حوزه، بهمن بابیزان با حضور در خبرگزاری حوزه و هفته‌نامه افق حوزه، علاوه بر بازدید از بخش‌های مختلف سامانه خبری حوزه‌های علمیه، با حجت‌الاسلام و المسلمین حسن مولایی، مدیر سامانه خبری حوزه‌های علمیه به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

وی، در تشریح بخشی از فعالیت‌های صورت گرفته توسط مرکز نشر آثار حضرت آیت‌الله موسوی اردبیلی، گفت: از حدود 5 سال پیش، سنگ بنای این مرکز گذاشته شد تا این که در اواخر سال 91 به صورت رسمی افتتاح گردید.

مدیر مرکز نشر آثار حضرت آیت‌الله موسوی اردبیلی با بیان این که این مرجع تقلید، بیش از 68 عنوان تألیف دارند، افزود: تا کنون 40 عنوان از کتب فقهی و غیر فقهی ایشان از جمله فقه القضاء، فقه المضاربه، فقه الدیات و ... از سوی مرکز نشر آثار معظم له منتشر شده است.

مدیر مرکز صراط الهدی ادامه داد: در حال حاضر، توزیع آثار این مرجع تقلید در 4 کشور حاشیه خلیج فارس شامل عراق، کویت، بحرین و لبنان انجام شده و ان‌شاءالله در آینده‌ای نزدیک، فروشگاه ویژه مرکز نشر آثار حضرت آیت‌الله موسوی اردبیلی در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان افتتاح خواهد شد و 6 عنوان از تالیفات ایشان که به زبان ترکی آذری ترجمه شده، در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

وی با بیان این که ترجمه آثار حضرت آیت‌الله موسوی اردبیلی از کارهای اولویت دار مرکز صراط الهدی محسوب می‌شود، گفت: در این راستا با مؤسسه ترجمان وحی و مرکز ترجمه جامعة المصطفی مذاکراتی داشته‌ایم.

بابیزان خاطرنشان کرد: یکی از اهداف اصلی ما این است که آثار این مرجع تقلید، به راحتی در اختیار جامعه حوزوی و دانشگاهی کشور قرار گیرد تا استفاده‌های لازم از آن ها صورت پذیرد.

مدیر مرکز نشر صراط الهدی در خصوص رونمایی از جدیدترین اثر منتشر شده حضرت آیت‌الله موسوی اربیلی نیز گفت: جدیدترین اثر منتشر شده، کتاب «حقوق و دادرسی کیفری در آینه فقه» است که ثمره 12 سال کار ایشان در دستگاه قضا و کار علمی و فقهی ایشان می‌باشد.

وی همچنین با تأکید بر این که امروزه رسانه‌ها یکی از ارکان مهم جامعه پیشرفته محسوب می‌شوند، به نقش خبرگزاری حوزه و هفته‌نامه افق حوزه در انعکاس اخبار حوزوی اشاره کرد و گفت: سامانه خبری حوزه‌های علمیه عملکرد مطلوبی دارد و مورد تأیید علما و اندیشمندان حوزه و دانشگاه قرار گرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین مولایی، مدیر عامل خبرگزاری حوزه و مدیر مسئول هفته نامه افق حوزه نیز در این نشست، در سخنانی اظهار داشت: حضرت آیت‌الله موسوی اردبیلی از گذشته تا کنون به عنوان یک چهره علمی که در دستگاه قضا نیز صدارت داشته‌اند، در حوزه‌های علمیه شناخته می‌شوند.

وی یادآور شد: اطرافیان ایشان باید جهات علمی این مرجع تقلبد را بیشتر مورد توجه قرار داده و به جامعه علمی کشور معرفی کنند.

مدیر عامل خبرگزاری حوزه خاطرنشان کرد: نباید افکار حضرت آیت‌الله موسوی اردبیلی تنها در جنبه‌های خاص، در جامعه منتشر شود، بلکه باید شخصیت علمی و حوزوی این مرجع تقلید بیشتر به جامعه معرفی شود؛ برای مثال خطبه‌های شنیدنی ایشان در نمازجمعه تهران هنوز در خاطر نمازگزاران باقی مانده است.

مدیر مسئول هفته‌نامه افق حوزه، تأسیس مرکز نشر آثار این مرجع تقلید را اقدامی به جا و ارزنده توصیف کرد و گفت: باید آثار علمی ایشان در جامعه منتشر و در دسترس همگان قرار گیرد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.