شورای حل اختلاف تنها در زمینه صلح و سازش در مباحث نفقه، جهیزیه و مهریه حق ورود داشت /هیچ حکمی در ارتباط با زوجین و زندگی آنها نمی توانیم صادر کنیم /افراد ریش سفید محلات برای حل مشکلات خانواده به کمک ما می‌آمدند.

به گزارش جماران به نقل از ایلنا، معاون رئیس قوه قضاییه با اشاره به قانون جدید شوراهای حل اختلاف گفت: اختیارات ما در زمینه صلح و سازش زوجین و مباحث خانواده در شوراهای حل اختلاف بر اساس قانون جدید گرفته شد.

حجت الاسلام احمد میانجی معاون رئیس قوه قضاییه درباره چگونگی ورود شوراهای حل اختلاف به مشکلات خانوادگی به ویژه زوجین، اظهار کرد: شورای حل و اختلاف تنها در زمینه صلح و سازش در مباحث نفقه، جهیزیه و مهریه حق ورود داشت و در این ارتباط نیز توفیقاتی را نیز به دست آورد.

وی با بیان اینکه تنها به صلح و سازش در موارد اعلام شده پرداختیم، گفت: هیچ حکمی در ارتباط با زوجین و زندگی آنها نمی‌توانیم صادر کنیم این مسئله در برخی شعب شوراهای حل اختلاف رسیدگی می‌شد.

رئیس مرکز امور شوراهای های حل اختلاف کشور با اشاره به اینکه بر اساس قانون جدید شوراهای حل اختلاف دیگر حق ورود به این موارد را ندارند، تاکید کرد: بر اساس قانون جدیدی که مجلس شورای اسلامی آن را به تصویب رسانده است این اختیارات در خصوص صلح و سازش در میان زوجین از ما گرفته شد.

حجت الاسلام میانجی ابراز امیدواری کرد مجلس بار دیگر این اختیارات را به شورای حل و اختلاف واگذار کند.

وی در پاسخ به این که آیا در حل مشکلات زوجین و برقرای صلح و سازش از افراد متخصص اجتماعی و کارشناس خانواده استفاده می شد، گفت: در این کار افراد ریش سفید محلات به کمک ما آمدند و ما به این شکل که از کارشناس یا روانشناس را استفاده کنیم، نداشتیم.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.