پذیرش متمرکز رشته های تخصصی حوزه های علمیه سراسر کشور برای سال تحصیلی 93- 92 آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل ازخبرگزاری حوزه، حد اکثر سن برای سطح دو 30 سال و سطح سه 34 سال (سنوات پایه های بالاتر از سطح یک و دو به حداکثر سن افزوده می شود)،کسب امتیاز لازم در آزمون ورودی و مصاحبه، داشتن گواهی علمی سطح یک برای شرکت در سطح 2 و گواهی علمی سطح دو برای شرکت در سطح 3 تا زمان شروع دوره، فقدان منع قانونی از تحصیل و نیز احراز صلاحیت اخلاقی، از شرایط پذیرش در این دوره رشته های تخصصی اعلام شده است.

همچنین طلاب داوطلب تحصیل در رشته مطالعات اسلامی می بایس شرایطی چون موفقیت در تست زبان قبل از آزمون ورودی، تسلط به یکی از زبان های انگلیسی، عربی و یا اسپانیولی، ملبس بودن به لباس روحانیت، تابعیت ایرانی و روحیه و انگیزه کافی برای فعالیت های علمی و تبلیغی در عرصه بین الملل را دارا باشند.

برپایه این گزارش، فارغ التحصیلان سطح 2 سفیران هدایت که دوره تعهد تبلیغی خود را به پایان رسانده اند، با معدل کل 15 به بالا و افرادی که دوره تعهد تبلیغ خود را انجام نداده اند با داشتن معدل کل 18 به بالا و تعهد به انجام دوره تعهد تبلیغی پس از اتمام تحصیل و موافقت مرکز سفیران هدایت جهت ادامه تحصیل، می توانند در یکی از گرایش های سطح 2، رشته علوم اسلامی ثبت نام نمایند.

بر اساس اعلام دفتر امور مراکز تخصصی معاونت آموزش، آزمون ورودی تمام رشته های تخصصی در استان قم و سایر شهرها، به صورت متمرکز و همزمان، در روز جمعه 20 اردیبهشت برگزار می گردد که و مکان ساعت شروع آن در کارت ورود به جلسه درج خواهد شد.

یادآور می شود، طلاب می توانند برای آشنایی با رشته های تخصصی، دریافت دفترچه راهنما و کارت اعتباری و یا کسب اطلاعات بیشتر، تا 25 فروردین 92 به سایت معاونت آموزش حوزه به نشانی، http://ems.howzeh-qom.comمراجعه و اقدام به ثبت نام نمایند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.