حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی، شب گذشته طی سخنانی در جمع عزاداران هیئت فاطمیون قم که در مسجد ملاصادق برگزار شد، با اشاره به قیام سیدالشهدا(ع) برای اقامه حق و مبارزه با باطل، ابراز داشت: اگر حق و باطل را نفهمیم، بلایا و عوارض شوم آن نصیب مان می‌شود؛ چرا که اگر جانب حق را نگرفته باشیم بی‌شک دچار ضلالت باطل می‌شویم.

در همین زمینه به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام و المسلمین آقا تهرانی در ادامه با اشاره به بی‌تقوایی در عالم سیاست، تصریح کرد: متاسفانه در عالم سیاست، بی آبرو کردن افراد آزاد است، حال آن که دین و آیین ما اجازه این کارها را نمی‌دهد.

وی ادامه داد: اگر کسی مقابل دین ایستاد، باید محکم جلویش بایستی، اما این که کسی به عنوان مثال می‌خواهد، رئیس جمهور شود و لو این که می‌دانی صلاحیت هم ندارد، اما حق توهین، غیبت و ... را نسبت به وی نداری.

این استاد حوزه و دانشگاه همچنین تاکید کرد: البته بی‌جهت رأی دادن هم اصلا درست نیست، چرا که یک رای نیز در سرنوشت انتخابات تاثیرگذار است و لذا باید خیلی مراقب بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بنده یک بار در اتاق مقام معظم رهبری بودم که حدیثی از امام علی‌(ع) را دیدم که بر روی دیوار قرار داده شده است و مضمونش این بود کسی که خود را در مقام رهبری مردم قرار می‌دهد، اول باید از خود شروع کند، قبل از آن که دیگران را امر به مسئله‌ای نماید.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: در واقع این حدیث نورانی به ما می‌گوید که درست رفتار کردن باید مقدم بر گفتار ما باشد و هر کس اول خودش را ادب نماید، او بیشتر از دیگران سزاوار احترام است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.