آیت‌الله موسوی اردبیلی با صدور بیانیه‌ای تصریح کرد: این عمل شنیع جسارت به همه انسان‌های حق‌طلب و کرامت خواهی است که حتی اگر او را به رسالت نشناخته‌اند، به عنوان قهرمان اصلاح اخلاقی و اجتماعی در تاریخ بشری می‌شناسند. اهانت به رسول خدا‌(ص) اهانت به انسانیت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از رسا، آیت الله العظمی سیدعبدالکریم موسوی اردبیلی از مراجع تقلید با صدور بیانیه ای در خصوص توهین به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) واکنش نشان داد و خطاب به دولتمردان آمریکایی تصریح کرد:

متن کامل بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

بار دیگر حادثه‌‎ای تلخ وجدان‌‎های بیدار بشریت را آزرد و حرکتی زشت، دل حق‌خواهان را به درد آورد. عملی شنیع صورت گرفت که مقصد و مقصود از آن جنایتی زیانبار است. تهیه و پخش فیلمی زشت و موهن به ساحت قدس رسول اکرم(ص) ـ بزرگ شخصیتی که وجود نورانی و مبارکش چراغ هدایت انسان‎‌ها و نور درخشان رسالت ختمیه است و سنت و سیره او آکنده از ارزش‌های متعالی و نجات بخشی است که هیچ جستجو گر سعادتی از آن بی نیاز نیست ـ تنها اهانت به یک فرد نیست، بلکه به منزله آزار و تعذیب بیش از یک و نیم میلیارد انسان مؤمن و دلباخته به آن حضرت است که هر صبح و شام نام او را بر سر مناره‎‌ها به بزرگی می‌برند. این عمل شنیع جسارت به همه انسان‌های حق‌طلب و کرامت‌خواهی است که حتی اگر او را به رسالت نشناخته‌اند، به عنوان قهرمان اصلاح اخلاقی و اجتماعی در تاریخ بشری می‌شناسند. اهانت به رسول خدا‌(ص) اهانت به انسانیت است.

بسیار بعید است که چنین جسارتی صرفاً برای آزار و اذیت مسلمانان و هتک حرمت آنان صورت پذیرفته باشد. جنگ افروزی و فتنه‌گری از چنین رفتارهایی نمایان است و در این جاست که می‌توان دست جنایتکار صهیونیسم را مشاهده کرد. همان کسانی که این فضای پر تشنج و خصومت را به نفع خود می پندارند و سابقه چنین روش‌‎هایی را در پرونده سیاه خود دارند.

از دولت‌های غربی خصوصاً آمریکا باید پرسید که آیا به راستی نمی‌فهمند که این گونه رفتارها چه لطماتی بر صلح و امنیت جهانی و حتی منافع آنان وارد می کند؟ چرا سیاست‌های خود را در جهت پیشگیری از وقوع چنین فجایعی سامان نمی‌‎دهند بلکه متأسفانه شاهدیم که در تحریک اذهان عمومی علیه مسلمانان و ایجاد فضای عداوت و تنش می‌کوشند؟ سران این دول و عقلای آنان باید بدانند که اگر با تکرار چنین اتفاقاتی خشونت و خصومت تشدید شود، بیشترین خسارت متوجه منافع آنان خواهد شد، هر چند لطمات جبران ناپذیری نیز به وجدان بشری و اخلاق انسانی و روح و روان مؤمنان و فضیلت خواهان عالم وارد می آید.

بر امت بزرگ اسلام است که در عین اعلان رسای انزجار از چنین رفتارهای نابخردانه و اظهار نفرت از دسیسه‌گران تاریک دل و محکوم کردن این اقدامات زشت، آرامش و متانت خود را حفظ کرده، دشمنان کور دل را در نیل به مقاصد پلیدشان ناکام نمایند. بر دولت‌های اسلامی است که با اتخاذ موضع رسمی و پی گیری بین‌المللی، تمام تلاش خود را برای ممانعت از تکرار چنین وقایعی و سنگین کردن هزینه چنین اقداماتی به کار برند.

اینجانب این مصیبت را به پیشگاه ولی الله اعظم‌(عج) و همه‎ امت اسلام و حق‌خواهان عالم تسلیت عرض نموده و به ساحت مقدس پیامبر رحمت درود می فرستم.


والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
عبدالکریم موسوی اردبیلی / 28 شوال المکرم 1433

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.