یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه امروز هزاران سایت ضد شیعی شب روز علیه تشیع کار می‌کنند، گفت: باید روحانیون با نوشتن و علم آموزی، با جدیت پاسخ گوی این همه شبهات باشند.
آیت الله العظمی جعفر سبحانی صبح چهارشنبه در ابتدای درس خارج اصول که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به روایتی از نبی مکرم اسلام(ص) اظهار داشت: صدای قلمی که علما بر روی کاغذ می کشند تا چیزی بنویسند برای خدای متعال محبوب است؛ همان طوری که پیغمبر اسلام به آن تصریح می کنند و می فرمایند "سه چیزاست که حجاب های هفت آسمان را پاره می کند تا بنده خدا به او برسد ، یکی از این سه چیز قلم علمای دین است".
وی با بیان اینکه شیخ مفید با قلم خود تشیع را حفظ کرد، افزود: در گذشته دشمنان دین علیه تشیع اقدامات تخریبی را شروع کردند که یکی از آنها در زمان شیخ مفید بود، ولی ایشان با قلم خود کتابی نوشت که تشبع را حفظ کرد.
این مرجع تقلید تصریح کرد: علما می‌بایست شبهاتی را که دشمنان دین و تشیع پخش کرده و می کنند، پاسخ بدهند، همان طوری امام راحل با نوشتن کتاب «کشف اسرار» ، ماهیت شیعه ستیزی نویسنده کتاب اسرار هزار ساله را برای مردم آشکار کردند.
آیت الله سبحانی با بیان اینکه طلاب و روحانیون باید در درس خواندن وپاسخ به شبهات جدیت داشته باشند، افزود: نباید ایام تعطیلات در حوزه زیاد باشد؛ شب روز علیه تشیع کار می کنند و باید روحانیون با علم آموزی و نوشتن پاسخ گوی شبهات باشند
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.