حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر لزوم دستگیری عوامل کشتار شیعیان در پاکستان، از سکوت مجامع بین المللی ابراز تاسف کرد.


حضرت آیت الله مکارم شیرازی، در آغاز درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزارشد،با اشاره به جنایت وهابیان در پاکستان، اظهارداشتند: حادثه کشتار شیعیان توسط وهابیان ، فوق العاده دردناک و جانسوز است. که متاسفانه با سکوت جوامع جهانی روبرو شده است.
ایشان با خونخوار خواندن وهابیان، افزودند: وهابیت، در جهان اسلام جایگاهی ندارد؛ چرا که خونخواری آنها باعث شده است که افراد بی گناه را به رگبار ببندند و آنها را به شهادت برسانند.
این مرجع تقلید، با ابراز تاسف از سکوت جوامع جهانی، تاکیدکردند:متاسفانه دولت پاکستان و مدعیان حقوق بشر در رابطه با کشتار فجیع وهابیت در پاکستان سکوت اختیار کرده اند.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید براینکه دولت پاکستان نباید در مجازات عوامل ترور شیعیان کوتاهی کند، بیان داشتند: از همین جا از دولت پاکستان و مجامع بین المللی می خواهم که نسبت به مجازات عوامل ترور شیعیان کوتاهی نکنند و هرچه سریعتر عاملان این حادثه دردناک را شناسایی و مجازات نمایند.
معظم له همچنین با اشاره به گرایش برخی از جوانان وهابی به تشیع، افزودند: عده ای از جوانان وهابی ، با مشاهده این کشتارها و جنایات مذهب راستین شیعه را برگزیده اند.
این مرجع تقلید تصریح کردند: وجود وهابیت لکه ننگی است که بر چهره جهان اسلام و تاریخ بشریت و جامعه جهانی نهاده شده است.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه (س)، اظهارداشتند: حضرت فاطمه معصومه(س) نزد خدای متعال مقام بالایی دارند و در روایات شیعه به شأن و جایگاه آن حضرت به صراحت تاکید شده است.
معظم له با بیان اینکه شهر مقدس قم با دیگر شهرها فرق اساسی دارد، خاطرنشان کردند: مجاورین و زائرین باید در حفظ حجاب و مقدسات خود کاملا کوشا باشند ، چرا که شهر مقدس قم با دیگر شهرها کاملا فرق دارد و باید موقعیت حرم را محترم بشمارند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.