امام جمعه قم ، عنوان کرد: اصلح کسی نیست که بیشتر تبلیغ کرده باشد و مردم نباید گول تبلیغات بیشتر را بخورند.

آیت‌الله "ابراهیم امینی"، ، در خطبه‌های نماز جمعه قم گفت: اگر دولتها به مردم راست بگویند و در ارائه آمار و مطالب صداقت داشته باشند، مردم هم اعتماد می‌کنند؛ خیلی باید متاسف باشیم که آنچه را اسلام می‌خواهد، ما نیستیم.

وی اظهار کرد: با گفتن، نظام اسلامی درست نمی‌شود. قرآن می‌فرماید، اگر شما به "قول سدید" ملتزم شوید، مشکلات را حل می‌کند و اگر ما ملتزم بودیم شاید این مشکلات را نداشتیم و وضعمان بهتر بود.

امینی تصریح کرد: یکی از نشانه‌های قول سدید این است که مردم نسبت به خدا هم صادقانه حرف بزنند. اگر کسی مدعی ایمان به خدا و پیامبر(ص) و قرآن است، تنها با گفتن نیست و اثر ایمان باید در اعمالش وجود داشته باشد در غیر این‌صورت به خدا هم دروغ می‌گوئیم.

وی افزود: اگر ما دیگران را به خدا دعوت کنیم و خودمان متقی نباشیم، وای به حالمان که به خدا هم دروغ می‌گوئیم؛ نباید تقوا تنها لقلقه زبانمان باشد و باید در عمل به آن متصف باشیم.

امینی تاکید کرد: باید سعی کنیم در ادعای قبول معاد، قرآن و خدا، صادقانه رفتار کنیم.

وی در خطبه دوم نماز جمعه قم، تصریح کرد: شیعه باید هم‌کیشان و هم‌نوعان خود را آزار و اذیت نکند و با آنان صدیق و صادق باشد. شیعیان امام علی(ع) تواضع دارند و به کارهای برادران مومن خود رسیدگی می‌کنند.

وی با اشاره به سالروز وفات حضرت معصومه(س)، تصریح کرد: حرکت حضرت معصومه(س) از مدینه به عشق دیدار برادرش امام رضا(ع) به سمت خراسان صورت گرفت اما ایشان در قم وفات یافتند.

امام جمعه قم بیان کرد: مردم قم و زوار قم باید احترام این شهر و بارگاه را داشته باشند که متاسفانه گاهی رفتارها و حرکتهایی دیده می‌شود که زیبنده قم و قمی‌ها و زایران این شهر مقدس نیست.

امینی با تاکید بر حضور گسترده مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: انتخابات مجلس برای کشور سرنوشت‌ساز است و مجلس به تعبیر امام خمینی(ره) "در راس امور" است و باید مجلسی تشکیل داد که راه امام(ره) را ادامه دهد و آرمانهایش را محقق کند.

وی افزود: الان دشمنان داخلی و خارجی ایران با هم همدست شده‌اند که مردم را از حضور در انتخابات دلسرد کنند و در داخل هم ضدانقلاب با آنان هم‌راستا شده است؛ ما باید ببینیم اسلام و امام(ره) و شهداء چه می‌خواهند. می‌خواهند مردم رای بدهند و در انتخابات حضور داشته باشند.

به گزارش ایسنا، امام جمعه قم گفت: من صادقانه می‌گویم، مردم مشکلات متعددی دارند که ما را وسوسه می‌کند که رای ندهیم؛ من منکر مشکلات نیستم اما می‌گویم حل مشکلات به رای دادن نیست؛ اگر ده تا مانند "شهید مدرس" به مجلس بفرستیم که دیگر مشکلاتی باقی نمی‌ماند؛ اگر خدای ناکرده این نظام از دست برود در قیامت چه جوابی داریم؟ اگر برود دیگر نظامی بهتر روی کار نخواهد آمد و دشمنان نمی‌گذارند نظام اسلامی بر سر کار بیاید.

امینی عنوان کرد: رای دادن و انتخاب اصلح بسیار مهم است؛ اصلح کسانی نیستند که خیلی تبلیغ می‌کنند. در انتخاب افراد دقت کنید و با افراد کاردان مشورت کنید؛ ممکن است در میان کسانی که تبلیغ نکرده‌اند افراد اصلحی باشند و گول تبلیغ را هم نخورید.

وی افزود: گاهی یک رای شما سرنوشت‌ساز است و باید در انتخاب اصلح دقت داشته باشیم.

امینی با اشاره به تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، تصریح کرد: امام(ره)، این نهاد پربرکت را به قصد کمک به محرومان تاسیس کردند. کسانی که توان مالی مناسبی دارند در ایامی که به عید نزدیک می‌شویم به افرادی که حقوق و وضع مالی مناسبی ندارند، کمک کنند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.