اخبار مرتبط

چند سالی است که هر از چندگاهی به بهانه‌ای، حملاتی به یادگاران حضرت امام یا موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی صورت می‌گیرد که در هر مقطع، دلسوزان انقلاب و آرمان‌های امام خمینی و شهدای عزیز پاسخ‌های لازم را به این شبهه افکنی‌ها می‌دهند.

اینجانب که افتخار دارم یکی از فرزندان خود را در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب نمایم و توفیق آن را داشته‌ام که در تمام دوران حضور حضرت امام در جماران به عنوان یک خادم کوچک در خدمت آن عبد صالح خدا باشم و پس از ارتحال جانگداز حضرت امام نیز توفیق خدمتگزاری بیت شریف حضرت امام را تا به حال داشته‌ام، در سال‌های اخیر که بیت شریف امام و موسسه به یادگار مانده از آن امام بزرگوار مورد بی‌مهری قرار می‌گرفت، با توجه به دفاع محکم و منطقی بخشی از دلسوزان انقلاب، ضرورتی ندیدم تا مطالبی بگویم اما در هفته‌های اخیر که با مستمسک قرار دادن مطلبی اهانت آمیز به خانواده معزز شهدا و جعل نمودن آن به نام یکی از نوادگان حضرت امام که قلب همه ارادتمندان به امام و انقلاب خصوصاً ما خانواده شهدا را به درد آورد وظیفه خود دانستم که نکاتی را یادآوری کنم.

همان‌طور که حضرت امام پیش بینی فرمودند حمله به منسوبین و یادگاران او، پس از ارتحالش ادامه یافت و ما نباید فکر کنیم که افراد مغرض و یا برخی آدم‌های نادان و بی‌اطلاع، دست از اشکال تراشی یا شبهه‌افکنی بردارند.

این‌ها هر از گاهی بهانه‌ای تراشیده و با عوام‌فریبی و حتی با شعار دفاع از آرمان‌های امام، شروع به جو سازی می‌کنند.

این که مرحوم حاج احمد آقا چه خون دلی خورد بماند اما شما ببینید در همین چند سال اخیر یک وقت شروع کردند اهانت کردن به نوه گرامی حضرت امام، آیت‌الله حاج سید حسن آقا و فضایی در جامعه به وجود آمد که نهایتاً سکته مرحوم آیت‌الله توسلی را به دنبال داشت.

در قضایای انتخابات سال 88 هم دیدیم که از آن فضای غبارآلود و پرالتهاب چه سوءاستفاده‌هایی شد که یادگاران حضرت امام مورد حمله قرار بگیرند. منظور من از یادگاران امام هم شخصیت‌هایی مثل حاج سید حسن آقا خمینی است و هم موسسه‌ای که با ابتکار مرحوم حاج احمد آقا و تائید و حمایت امام جهت حفظ آثار امام تاسیس شد.

در خرداد سال 1389 هم همگان حتی میهمانان خارجی مراسم ویژه سالگرد ارتحال امام خمینی دیدند که رئیس دولت قبل و اطرافیانش چگونه برنامه ریزی کردند که تولیت محترم آستان حضرت امام خمینی که میزبان اصلی مراسم بود نتواند سخنرانی کند و توسط افرادی اجیر شده معلوم الحال مورد اهانت قرار بگیرد.

البته من معتقدم بر اساس «عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد» آن حادثه هم در نهایت مظلومیت و حقانیت تولیت محترم آستان حضرت امام خمینی و بیت شریف امام و مجموعه موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی را به دنبال داشت چراکه آن حادثه باعث شد که جمع کثیری از مراجع عظام، علمای اعلام و ائمه محترم جمعه با صدور بیانیه‌هایی ضمن دلجویی از یادگار گرامی حضرت امام، شخصیت والای او را به جامعه معرفی کنند.

این است که عرض می‌کنم هر از چندگاهی کج اندیشان، موضوعی را بهانه قرار می‌دهند و به این مجموعه مبارک حمله ور می‌شوند اما بحمدالله نتیجه معکوس می‌دهد و دراین حوادث روسیاهی برای ذغال می‌ماند و بس.

در مسائلی هم که در هفته‌های اخیر به وجود آمده چه در مورد نقل خاطراتی از حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و چه مطلب اهانت‌آمیز جعلی که اشاره کردم تردید نکنیم که همه این‌ها بهانه برای حمله به نزدیکان امام و موسسه منتسب به اوست.

البته من به عنوان یک پدر شهید بدیهی است که کوچکترین اهانت به خانواده شهدا را تحمل نمی‌کنم و با درس‌هایی که از نزدیک از امام آموخته‌ام به نوبه خودم توی دهن یاوه‌گویان می‌زنم اما این اندازه هم می‌فهمم و متوجه هستم که چه کسانی مدافعان راستین آرمان‌های امام و خون شهدا هستند.

اکثریت ملت شریف ایران به ویژه خانواده معظم شهدا که همه آن‌ها فرزندان معنوی حضرت امام هستند مدافعان راستین خط امام و آرمان شهدای والامقام هستند، در این میان بیت شریف حضرت امام با محوریت آیت‌الله حاج سید حسن خمینی که بر اساس وصیت پدر بزرگوارش که مورد تنفیذ مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) نیز قرار گرفته است، تولیت تمامی مجموعه‌های مرتبط با حضرت امام را دارد و در این راستا موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی نیز با اشراف کامل ایشان و با اقدامات شبانه روزی جمعی از علاقه مندان و ارادت‌مندان به اندیشه‌های ناب حضرت امام خمینی به کار بزرگ خود ادامه داده و این گونه جوسازی‌ها آن‌ها را از ادامه راه باز نداشته و تا آخر بر عهد و پیمان خود با امام و شهدا خواهند ماند.

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.