پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

در دومین نشست کمیته امور جوانان و دانشگاهیان ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) بیان شد

اخبار مرتبط

روز خرداد با عنوان روز میثاق جوانان و دانشگاهیان در حرم مطهر و حسینیه جماران برنامه ویژه ای برگزار می شود و در سراسر کشور برنامه محوری دانشگاه ها نیز در این روز برگزار خواهد شد.

دومین نشست کمیته امور جوانان و دانشگاهیان ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی(س) با حضور نمایندگان نهادهای مختلف برگزار شد.
به گزارش ستاد خبری و روابط عمومی ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی(س)،در این نشست نمایندگانی از وزارت علوم، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وزارت آموزش و پرورش، جهاد دانشگاهی، دانشگاه آزاد اسلامی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ، دانشگاه پیام نور ،جمعیت هلال احمر،موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شرکت داشتند.
در این نشست دکتر سید احمد حسینی مسئول کمیته امور جوانان و دانشگاهیان ستاد مرکزی بزرگداشت ارتحال امام خمینی(س) اظهارداشت با توجه به نگاه حضرت امام به جوانان ، دانشگاه و دانشگاهیان انتظار داریم که این قشرنقش مهمی در تبیین و ترویج اندیشه های امام داشته و جوانان دانشگاهیان نیز بیش از پیش با اندیشه های امام آشنا و پیشاپیش سایر اقشار در مراسم بزرگداشت امام در صحنه حضور داشته باشند.
حسینی گفت،از هشتم خرداد تا چهارده خرداد هفته «یاد و نام امام» در دانشگاه ها ،مدارس،مراکز آموزش و مراکز مربوط به جوانان نامگذاری شده است شده است .حسینی اظهار داشت،روز 11 خرداد با عنوان روز میثاق جوانان و دانشگاهیان در حرم مطهر و حسینیه جماران برنامه ویژه ای برگزار می شود و در سراسر کشور برنامه محوری دانشگاه ها نیز در این روز برگزار خواهد شد.
وی افزود:در هفته بزرگداشت یاد و نام امام نمایشگاه های هنری و فرهنگی و همایش های علمی در سطح دانشگاه ها برگزار و تلاش خواهد شد که از اساتید و دانشجویانی که در حوزه تبیین اندیشه های امام فعالیت های خوبی داشته اند،تقدیر به عمل آید.
در ادامه این نشست هر کدام از نمایندگان وزارتخانه ها ونهادهای حاضر در جلسه به ارائه فعالت ها و اقدام هایی که به مناسبت بزرگداشت امام انجام داده اند گزارش هایی به جلسه ارائه و برخی از آنها نیز پیشنهادیی نیز ارائه کردند.

نمایندگان آموزش و پرورش در این نشست گزارشی از فعالیت های این وزارتخانه که قرار است در ایام سالگرد در مدارس ،مراکز آموزش و مناطق آموزش و پرورش این وزارتخانه برگزار شود به جلسه ارائه دادند.همچنین در این نشست تاکید شد برنامه های امتحانی مدارس در ایام سالگرد به نحوی تنظیم شود تا زائران علاقه مند به حضور در مرقد امام دغدغه چندانی برای امتحانات فرزندان دانش آموز خود نداشته باشند.علاوه بر آن نماینده اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان برنامه های فرهنگی اتحادیه دانش آموزان را ارائه و اعلام کرد که یک میلیون پیامک ویژه سالگرد ارتحال به دانش آموزان از طریق سامانه پیامک این اتحادیه ارسال خواهد شد.
شایان ذکر است که در این نشست رضا اسماعیلی مدیر کل فرهنگی وزرات بهداشت،درمان و آموزش پزشکی،مرتضی کریمی راد از دانشگاه آزاد اسلامی،مهدی رضیئی از سازمان جوانان جمعیت هلال احمر،داود رضایی از موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)،محمد حسین امید خدا از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه ها،جلیل دارا مدیر کل فرهنگی وزارت علوم ،غلامعلی نیستانی مدیر فعالیت سراسری جهاد دانشگاهی،ارشاد استعدادی قائم مقام مرکز اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش،مصطفی باغدارنیا معاون اداره کل دانشگاه پیام نور،ساعد رمضانعلی مدیر حوزه مرکزی ارتباطات و امور بین الملل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و عبدالرسول شکیبا فر مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور جوانان وزارت آموزش و پرورش حضور داشتند.
در این نشست همچنین قرار بر این شد که نشست بعدی کمیته کمیته امور جوانان و دانشگاهیان ستاد بزرگداشت امام خمینی(س)برای هماهنگی و ارائه گزارش های نهایی در مورد اقداماتی که نهادهای مختلف انجام داده اند، 3 خرداد برگزار شود.

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.