محمدرضا صنعتی روز شنبه در جلسه ساماندهی امور جوانان شهرستان مهاباد افزود: آموزش و مشاوره های قبل از ازدواج و مشاوره برای زوج های جوان در حفظ زندگی و افزایش تعداد ازدواج در منطقه موثر بوده است.
وی ادامه داد: در این کلاس‌ها باید درباره مسائل عاطفی زوجین، مسائل زناشویی، مبانی دینی ازدواج نیز صحبت شود اﻣﺎ ﺑﻪ ﻧﻈﺮ می‌رسد کلاس‌های قبل از ازدواج در این زمینه از کارایی چندانی ﺑﺮﺧﻮردار نیستند و شنیده‌ها حاکی از آن است که بیشتر زوجین به دلیل مفید نبودن و تکراری بودن مباحث تمایلی به شرکت در این کلاس‌ها ندارند.
رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان مهاباد نیز در این جلسه بیان کرد: امسال پنج هزار نفر در رده های سنی مختلف در بیش از 80 رشته ورزشی در کلاس های آموزشی و برنامه اوقات فراغت ساماندهی شدند.
قرنی مصطفی پور با بیان اینکه این کلاس ها تا پایان تابستان ادامه خواهد داشت، افزود: امسال در اواخر شهریور ماه جشنواره اتمام کلاس های اوقات فراغت برگزار می شود.
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مهاباد نیز در این جلسه گفت: زوج های جوان ما با قناعت و سبک زندگی اسلامی می توانند با مشکلات و دغدغه کمتری در کنار هم زندگی کنند.
حجت الاسلام یاسر آقامحمدی با اشاره به ضرورت توجه به آموزه های قرآنی افزود: سنت های اشتباهی که در موضوع ازدواج وجود دارد برای جوانان مشکل ایجاد کرده و بر این اساس باید در سایه دستورات الهی و نگاه به نحوه زندگی پیامبران و اهل بیت (ع) زندگی مشترک زوجین آغاز شود.
وی بیان کرد: امسال 35 کلاس قرآنی برای پر کردن اوقات فراغت جوانان تشکیل شده که شامل قرآن خوانی، حفظ، ختم و مشاوره است.
حجت الاسلام آقامحمدی همچنین با اشاره به اینکه بیش از 20 شبکه فارسی زبان به صورت رایگان برای نابودی بنیاد خانواده در ایران و تهاجم فرهنگی فعالیت می کنند، گفت: با تقویت اعتقادات دینی و ارتقای سطح آگاهی مردم و برنامه ریزی مناسب برای اوقات فراغت افراد و خانواده ها می توان با آسیب های این شبکه ها مقابله کرد.
شهرستان مهاباد با 237 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.
9903/3093/2093
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.