اخبار مرتبط

جابر اکبرزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تعداد مسافران خارجی ورودی به ایران از طریق این مرز در چهار ماه سال قبل را 106 هزار و 46 مسافر اعلام کرد و افزود: این تعداد امسال به 113 هزار و 815 مسافر افزایش یافته است.
وی متوسط تردد روزانه مسافران داخلی و خارجی از طریق این پایانه مرزی را سه هزار و 652 نفر برشمرد و اضافه کرد: درچهار ماه امسال 91 هزار و 837 دستگاه کامیون از این مرز تردد کرده و میانگین تردد روزانه کامیون از این مرز 741 دستگاه است.
وی ادامه داد: در این مدت به طور میانگین روزانه 23 دستگاه اتوبوس از این پایانه مرزی تردد کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 49درصد کاهش یافته است.
به گزارش ایرنا، مرز بازرگان از جمله مرزهای مهم واردات و صادرات کشور به شمار می رود که در شمال آذربایجان غربی قرار دارد.
شهر مرزی بازرگان به عنوان نقطه خروجی مرز ایران به ترکیه در دامنه کوه آرارات قرار گرفته و نقطه انتهایی مسیر جاده ابریشم در ایران (که از پل خاتون در مرز ترکمنستان شروع شده و پس از عبور از استان های خراسان، سمنان، تهران، قزوین و زنجان از آذربایجان غربی عبور کرده است) محسوب می شود.
این شهر از طرف شمال در یک کیلومتری کشور ترکیه و از طرف شمال شرقی در امتداد مرزهای ایران با جمهوری خودمختار نخجوان قرار گرفته است و دروازه ایران به سمت اروپا به شمار می رود.
7132/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.