اخبار مرتبط

رضا نقی زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس آخرین گزارش ها با پرداخت یکهزار و 120 میلیارد ریال در قالب 531 طرح زمینه اشتغال یکهزار و 981 نفر در استان فراهم شده است.
وی اضافه کرد: از میان طرح های ثبت نامی در سامانه تاکنون 2هزار و 496 طرح با اعتباری بالغ برچهار هزار و 140 میلیارد ریال به تصویب کارگروه اشتغال استان رسیده که ظرفیت اشتغال زایی برای هشت هزار و 261 نفر را دارند.
وی افزود: آذربایجان غربی با پرداخت 107 هزار و 70 میلیارد ریال بهترین عملکرد در اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.
وی ادامه داد: بعد از آذربایجان غربی استان های هرمزگان و خراسان رضوی در رتبه های دوم و سوم اجرای این طرح قرار دارند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی بیان کرد: بانک کشاورزی آذربایجان غربی با اعطای بیشترین میزان تسهیلات در طرح اشتغال پایدار روستایی رتبه نخست را در بین بانک های عامل پرداخت کننده تسهیلات این طرح به خود اختصاص داده است.
نقی زاده گفت: تاکنون برای بیش از 13 هزار نفر در قالب طرح های مصوب اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان اشتغالزایی شده است.
وی افزود: سرانه تسهیلات پرداختی آذربایجان غربی به ازای هر شغل در بخش اشتغال پایدار روستایی و عشایری 570 میلیون ریال بوده است.
وی ادامه داد: تعداد طرح های ثبت نام شده در سامانه کارا در قالب طرح های اشتغال فراگیر استان نیز سه هزار و 271 نفراست که تاکنون 521 طرح با اعتباری بالغ بر 21 هزار میلیارد ریال و با ظرفیت اشتغالزایی چهار هزار و 944 نفر به تصویب کارگروه اشتغال استان رسیده که از تعداد کل طرح ها به 111 طرح مصوب که ظرفیت اشتغالزایی 993 نفر را داشتند بیش از600 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
نقی زاده افزود: سرانه تسهیلات پرداختی به ازای هر شغل در بخش اشتغال فراگیر استان 610 میلیون ریال بوده است.
به گزارش ایرنا، طرح اشتغال پایدار روستایی از پاییز سال گذشته در کشور آغاز شده است و همچنان ادامه دارد؛ سهم آذربایجان غربی از این تسهیلات چهار هزار و 800 میلیارد ریال برآورد شده بود.
8137/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.