اخبار مرتبط

زین العابدین آقایاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان از ابتدای تیرماه جاری آغاز شده است و تا پایان زمان برداشت گندم ادامه می یابد.
وی بیان کرد: امسال طبق پیش بینی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی 650 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان خریداری می شود.
وی اضافه کرد: شهرستان بوکان با 70 هزار تن گندم خریداری شده بیشترین میزان خرید گندم را در شهرستان های 17 گانه استان دارد.
وی افزود: در سال زراعی جاری 365 هزار هکتار از اراضی استان شامل 95 هزار هکتار آبی و 270 هزار هکتار دیمی زیر کشت گندم رفته است.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی آذربایجان غربی گفت: بیشترین کشت گندم استان در شهر‌های ارومیه، بوکان، میاندوآب، نقده، پلدشت و میاندوآب انجام شده است.
وی ادامه داد: 27 مرکز خرید شرکت غله و 30 مرکز خرید تعاون روستایی به عنوان مباشر، کار تحویل گندم را برعهده دارند.
آقایاری گفت: قیمت هر کیلوگرم گندم تحویلی 13 هزار ریال بوده و بانک کشاورزی به عنوان عامل پرداخت کننده وجوه گندم انتخاب شده است.
به گزارش ایرنا برداشت 754 هزار تن محصول از مزارع گندم استان در سال زراعی جاری پیش بینی می شود و خرید تضمینی نیز تا 20 شهریور سال جاری در استان ادامه می یابد.
سالانه حدود 600 هزار تن گندم مازاد بر مصرف از زارعان آذربایجان غربی به صورت تضمینی خریداری می شود و سطح زیر کشت گندم در سال زراعی جاری حدود 368 هزار هکتار است.
آذربایجان غربی دارای 700 هزار تا یک میلیون هکتار اراضی قابل کشت است که 50 درصد آن سالانه به کشت گندم اختصاص می یابد.
8137/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.