اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، علی مکرمی روز شنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان تکاب با گرامیداشت روز خبرنگار و یاد و خاطره شهید صارمی افزود: امانتداری در خبر و انتشار اخبار بدون تحریف و جانبداری رسالت واقعی خبرنگاران است و عمل به آن موجب می شود مردم قضاوت درستی از واقعیت های جامعه داشته باشند.
وی با بیان اینکه فعالیت های خبری و رسانه ای باید فارغ از جناح بندی های سیاسی باشد، ادامه داد: خبرنگاران به عنوان سنگربانان عرصه اطلاع رسانی باید واقعیت ها را به صورت درست منتقل کنند تا مردم بتوانند به خوبی سره و ناسره را از هم تشخیص دهند.
وی افزود: در عصر حاضر و دنیای کنونی، کار اطلاع رسانی و خبرنگاری مرز و جغرافیای نامحدودی دارد و بر همین اساس نباید با انتشار اخبار غیر واقعی ذهن ها را تخریب و منحرف کرد.
وی با اشاره به نقش مهم خبرنگاران در شناسایی و احصای مشکلات و واقعیت های جامعه بیان کرد: خبرنگاران با بیان حقایق و مشکلات مردم در شهرها، مسیر رفع این مشکلات و راهکار های درست خدمات رسانی مطلوب به مردم را به مسئولان نشان داده و ترسیم می کنند.
وی با اشاره به حجم بالا و خطرات سختی های کار خبرنگاران گفت: مسوولان و روسای ادارات و دستگاه های اجرایی نباید با شنیدن حقایق و مشکلات از زبان خبرنگاران دلگیر شوند بلکه باید با استقبال از قلم رسانه ها از فرصت نقد برای خدمت به مردم و رفع محرومیت ها استفاده کنند.
وی با بیان اینکه انعکاس حقایق توسط خبرنگاران موجب می شود عده ای با واقعیت ها آشتی کنند، اضافه کرد: خبرنگاران در شهرستان تکاب با حداقل امکانات بیشترین تاثیر و بازدهی را در بیان واقعیت ها و انعکاس خدمات دارند.
فرماندار شهرستان تکاب در خصوص فعالیت رسانه ای خبرگزاری جمهوری اسلامی ' ایرنا'، عملکرد این خبرگزاری در جنوب آذربایجان غربی و شهرستان تکاب را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خبرگزاری ایرنا با انتشار حرفه ای اخبار و انعکاس دقیق واقعیت ها، در زمینه آگاهی بخشی به جامعه موفق و موثر عمل کرده است.
مکرمی با اشاره به تحرک خوب ایرنا برای تحقق توسعه کشور، بیان کرد: اثر گذاری، برد خبری و بازتاب جغرافیایی اخبار مخابره شده توسط خبرگزاری ایرنا، این رسانه را متمایز کرده و اکنون ایرنا به عنوان رسانه موفق در مسیر توسعه به شمار می رود.
در پایان این جلسه فرماندار تکاب از خبرنگاران با اهدا لوح قدردانی کرد.
7514/3093/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.