اخبار مرتبط

حاج علی حسین زاده روز چهارشنبه در آیین گرامیداشت روز خبرنگار در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز ارومیه افزود: صداقت، امانتداری، پشتکار، اطلاع رسانی بدون تعصب و جهت گیری، سرلوحه کار خبرنگاران ایرنا در طول سال ها بوده است.
وی اضافه کرد: خبرنگار باید عاشق شغل خود بوده و برای اطلاع رسانی در موضوع های مختلف به آحاد مردم تعهد شغلی داشته باشد.
وی بیان کرد: بیشترین استرس در حرفه خبرنگاری بر خبرنگار وارد می شود چرا که همه رسانه ها به دنبال بهترین نوع انعکاس خبر در جامعه هستند.
رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان غربی نیز در این آیین گفت: به لحاظ زیرساختی و امکانات، اتفاقات خوبی در مجموعه ایرنا در این استان اجرا شده که در خور توجه است.
علیرضا فولادی افزود: زیرساخت ها برای تهیه اخبار مطلوب از نظر کمی و کیفی در مرکز ارومیه فراهم است و همواره رتبه های برتر کشوری را کسب کرده ایم.
به گزارش ایرنا، خاطره گویی از سال های گذشته و سختی های خبرنگاری در حدود 50 سال فعالیت خبرگزاری جمهوری اسلامی در ارومیه از دیگر نکات برگزاری این آیین گرامیداشت بود.
' حاج علی حسین زاده' که از سال 1347 تا 1381 شمسی در ایرنای مرکز آذربایجان غربی به وطیفه خطیر اطلاع رسانی پرداخته است، در این آئین به ذکر خاطرات از دوران خبرنگاری دهه های 40 تا 70 شمسی پرداخت و گفت: در دوران جنگ تحمیلی به صورت شبانه روزی و با امکانات رفاهی اولیه در پای تلفن می نشستم و اخبار مربوط به جنگ را اطلاع رسانی می کردم.
حاج علی حسین زاده متولد 1322 شمسی در ارومیه بوده و دیپلم نظام قدیم است؛ وی از سال 1347 شمسی با رادیو ارومیه به عرصه خبر وارد شد و در همان سال برای نخستین بار همکاری با خبرگزاری جمهوری اسلامی را در آذربایجان غربی بنیان گذاری کرد.
حسین زاده در سال 1355 شمسی، کارمند نمونه کشوری معرفی شد و بنیانگذار روزنامه ایران در این استان بوده است؛ سه رتبه برتر کشوری را برای خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان غربی به ارمغان آورده است.
8137/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.