اخبار مرتبط

میرصمد سیدموسوی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان حدود 93 درصد کل زمین های ملی موجود در آذربایجان غربی را شامل می شود.
وی اضافه کرد: طرح سنددار کردن زمین های ملی همچنان در آذربایجان غربی ادامه دارد و در صورت وجود شرایط مناسب، کل منابع طبیعی استان را تا پایان سال جاری سنددار می کنیم.
وی بیان کرد: سنددار کردن زمین های ملی و منابع طبیعی بهترین راه برای جلوگیری از دست اندازی سودجویان به این اراضی است و می تواند در بهبود وضعیت مراتع و منابع طبیعی استان بلندترین گام باشد.
مدیرکل منابع طبیعی آذربایجان غربی با درخواست از مردم برای پیشگیری از بروز آتش سوزی در مراتع استان گفت: در روزهای گذشته میلیارد ها ریال خسارت بر اثر وقوع آتش سوزی در مراتع نقده متحمل شدیم ولی امیدواریم اتفاقات نظیر این در روزهای آینده تکرار نشود.
سیدموسوی کمک مردمی را مهمترین عامل در کاهش آتش سوزی اراضی ملی دانست و گفت: عامل انسانی مهمترین عامل در بروز این حوادث است و می توان با دقت بیشتر از بروز آن جلوگیری کرد.
به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی حدود 2 میلیون و 700 هزار هکتار زمین ملی دارد که از این میزان 101 هزار هکتار جنگل و بقیه مرتع است.
8137/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.