اخبار مرتبط

رییس اداره جهادکشاورزی سلماس گفت: پیش بینی می شود برداشت گندم در سلماس نسبت به سال گذشته تا50درصد رشد داشته باشد. 
داوود حاجی شاه ولدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی گفت: شهرستان سلماس 4هزارو550هکتار سطح زیر کشت آبی و 8هزارو380هکتار سطح زیرکشت دیم برای محصول گندم دارد. 
شاه ولدی با اشاره به افزایش 50 درصدی تولید گندم در سلماس نسبت به سال گذشته, بیان کرد: پیش بینی می شود تولید کل گندم سلماس امسال 33هزارو500 تن باشد؛ درحالیکه این میزان در سال گذشته 18هزار و 300 تن بود. 
وی همچنین با اشاره به افزایش 40 درصدی خرید گندم از کشاورزان سلماسی  نسبت به سال گذشته, افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده در سال جاری تا 30هزارتن گندم کشاورزان سلماسی بصورت تصمینی خریداری شده و مقرر شده 3هزارو500تن نیز برای مصرف داخلی شهرستان اختصاص یابد. 
شاه ولدی با اشاره به برداشت مکانیزه گندم در مزارع سلماس, تصریح کرد: در حال حاضر 30 کمباین و دروگر کشاورزی در مزارع گندم سلماس مشغول برداشت گندم هستند.
رییس اداره جهاد کشاورزی سلماس خاطرنشان کرد: خرید تصمینی گندم در 4 مرکز خرید شهرستان با قیمت متوسط کیلویی1300 تومان از اول تیر آغاز شده و کشاورزان عزیز می توانند با مراجعه به این مراکز محصول خود را بفروشند. 
شاه ولدی بیان کرد: کشاورزان قبل از مراجعه به مراکز خرید گندم حتما با مراجعه به سامانه نظام نوین جهادکشاورزی یا ارسال پیامک به شماره 3000813600 از درج شدن اسامی و میزان گندم قابل خریداری خود در این مراکز مطلع شده و اطمینان حاصل کنند.
انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.