اخبار مرتبط

نادر نانبخش روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هرگونه سقف گذاری برای موسسات تصویربرداری، آزمایشگاه ها و داروخانه ها غیرقابل بول بوده و در صورت مشاهده این امر از طرف موسسات برخورد جدی صورت می گیرد.
وی ادامه داد: داروخانه ‌ها و موسسات تصویربرداری و آزمایشگاه ها به صورت مستقیم نقشی در ایجاد هزینه ندارند و ایجاد سقف برای آن ‌ها بی‌معنی و غیر قابل قبول است.
وی بیان کرد: سازمان بیمه سلامت ایران رویکردی مبنی بر ایجاد سقف در بخش سرپایی ‏ندارد و همه دستگاه‌های اجرایی کشور از جمله سازمان بیمه سلامت ایران بودجه مشخص و مصوبی دارند که مکلف به هزینه کرد آن در چهارچوب قوانین بودجه ای کشور است.
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی با اشاره به اینکه یکهزار و 256 موسسه تشخیصی و درمانی در آذربایجان غربی طرف قرارداد بیمه سلامت است، گفت: این موسسات به بیش از 2 میلیون و 51 هزار نفر از جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت آذربایجان غربی خدمات ارائه می دهند.
نانبخش با اشاره به مراکز طرف قرارداد شهری ادامه داد: در حال حاضر 635 پزشک و 621 موسسه طرف قرارداد اداره کل بیمه سلامت استان هستند.
وی بیان کرد: این موسسه ها شامل 62 آزمایشگاه، 42 مرکز رادیولوژی، 69 مرکز فیزیوتراپی، 55 درمانگاه، 32 بیمارستان، 9 مرکز ام آر آی، هفت مرکز جراحی محدود، 336 داروخانه، هفت مرکز سی تی اسکن، هشت کلینیک تخصصی و فوق تخصصی و یک مرکز سنگ شکن است.
وی گفت: 17 شبکه بهداشتی درمانی شامل 176 مرکز بهداشتی شهری و روستایی با 317 پزشک و دندانپزشک و 245 ماما نیز به افراد تحت پوشش بیمه سلامت خدمات لازم را ارائه می کنند.
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی افزود: با برنامه ‌ریزی ها در مورد منابع و هزینه‌ها آماده عقد قرارداد جدید در شهرهای نیازمند هستیم و این قرارداد در چهارچوب ‏اعتبارات استان برای همه متقاضیان خدمات ارایه می دهد .
به گزارش ایرنا بیمه سلامت از سال 1393 با اجرای طرح تحول نظام سلامت و تجمیع چند بیمه به ویژه بیمه خدمات درمانی و اقشار مختلف در کشور ایجاد شد و در حال حاضر در کنار بیمه تامین اجتماعی بیشترین سهم را در بازار بیمه ای کشور دارد.
اداره کل بیمه سلامت در حال حاضر با 14 اداره بیمه شهرستانی و یک واحد اداره کل در مرکز استان و با 52 دفتر پیشخوان و 19 نمایندگی و باجه در سطح استان فعالیت دارد.
شماره تماس 1666 بیمه سلامت آماده پاسخگویی شبانه روزی به بیمه شدگان است.
8135/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.