اخبار مرتبط

یحیی سلطانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مبلغ کل بدهی این تعداد زندانی 13 میلیارد ریال است که با تلاش مددکاران، خیران، همکاری شاکیان و مردم استان تامین شده است.
وی اضافه کرد: از این میزان 5.2 میلیارد ریال توسط شاکیان گذشت شده است.
وی با قدردانی از همراهی و همکاری مراجع قضایی برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد دارای شرایط در استان ادامه داد: حدود سه میلیارد ریال از کل بدهی این زندانیان توسط قضات قبول اعسار و تقسیط شده است.
وی گفت: پنج میلیارد ریال باقی مانده از بدهی این افراد نیز با جمع آوری کمک توسط خانواده های زندانیان و خیران تامین شده است.
به گزارش ایرنا، دهها نفر در آذربایجان غربی به خاطر عدم توانایی پرداخت دیه، مهریه، نفقه و چک های غیرکلاهبرداری به عنوان زندانیان جرائم غیرعمد در حبس هستند.
ستاد دیه با هدف آزادی زندانیانی که جرایم آنان قتل غیرعمد (شبه عمد و خطائی)، صدور چک بلامحل غیرکلاهبرداری، دیه تصادفات رانندگی و ترک انفاق و نداشتن توان پرداخت مهریه است، در ماه مبارک رمضان سال 1369 شمسی در کشور تشکیل شد.
این ستاد با دریافت کمک های مردم خیر و نیکوکار به مددجویان جرایم غیرعمد تسهیلات (بدون بهره و کارمزد) اعطا می کند و اقساط وام از سومین ماه پس از آزادی دریافت می شود تا زندانی فرصت اشتغال به کار پیشین را پیدا کند.
نداشتن هر نوع سابقه محکومیت کیفری، نداشتن فساد اخلاقی، نداشتن اشتهار به فسق و فجور، نداشتن اعتیاد به مواد مخدر و داروهای روان گردان، داشتن حسن شهرت، سلامت نفس و صداقت در گفتار و کردار، داشتن حسن سلوک در ایام حبس به تائید مدیر زندان و نداشتن هیچ نوع امکان یا درآمد مالی برای پرداخت دیه با تائید گروه تحقیق از شرایط پرداخت تسهیلات به زندانیان جرایم غیرعمد برای آزادی است.
8137/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.