اخبار مرتبط

محمد خلیلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران یگان حفاظت در پی دریافت گزارش های مردمی در روستای اوزان سفلی شاهین دژ از موضوع مطلع شدند و با حکم قضایی و با حضور ماموران نیروی انتظامی اقدام به بازرسی منزل فرد شکارچی و زنده گیر کبک کردند.
وی ادامه داد: در این بازرسی از منزل تعداد زیادی تجهیزات و ادوات زنده گیری کبک ، 18 رشته تور، یک قبضه اسلحه شکاری و یک قبضه تفنگ بادی کشف و ضبط شد.
خلیلی با اشاره به اینکه فرد متخلف از راه فروش کبک امرار معاش می کرد، بیان کرد: بر اساس اظهارات روستاییان این فرد 300 تا 500 کبک زنده را در منزل خود نگهداری می کرده و پس از کسب اطلاع از حضور ماموران در روستا نسبت به رهاسازی آنها قبل از بازرسی منزل اقدام کرده بود.
وی گفت: زنده گیری کبک از چالش های مهم زیست محیطی استان در فصل بهار است و متخلفان در این زمینه با توجه به فصل جوجه آوری این پرندگان و جفت گیری آنان با توسل به انواع ابزار و شیوه ها اقدام به زنده گیری این پرندگان وحشی می کنند.
خلیلی از مردم خواست در صورت مشاهده عوامل خطرساز برای پرندگان از جمله شکار آنها، موضوع را به ادارات حفاظت محیط زیست استان در شهرستان ها اطلاع دهند.
وی از مردم خواست تا از نزدیک شدن به محل زندگی و آشیانه های پرندگان به علت فرا رسیدن فصل جوجه آوری آنها خودداری کنند.
به گزارش ایرنا کبک پرنده‌ای بومی ایران و از جمله پرندگانی‌ است که با وجود کاهش قابل توجه تعداد آنها در 25 سال گذشته، هنوز به تعداد فراوان در ایران زاد و ولد می کند.
آذربایجان غربی به علت وجود تالاب ها و زیستگاه های فراوان یکی از استان های مهم در زمینه وجود گونه های مختلف پرندگان است.
7125/3072
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.