اخبار مرتبط

عبدالله فتح الله زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای امسال سیل و تگرگ، باد و طوفان، سرمازدگی و یخبندان 9 هزار و 140 میلیارد ریال به محصولات زراعی و باغی، منابع طبیعی، دام و طیور و تاسیسات کشاورزی استان خسارت وارد کرده است.
وی ادامه داد: در این میان بیشترین خسارت به باغ های میوه با هشت هزار میلیارد ریال وارد شده و بقیه نیز مربوط به دیگر بخش های مختلف کشاورزی آذربایجان غربی است.
وی گفت: بیشترین میزان خسارت ناشی از سرمازدگی باغ ها در فروردین و بیشترین میزان خسارت مربوط به سیل و تگرگ در اردیبهشت و خرداد ماه امسال است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اضافه کرد: بیش از 70 درصد خسارت واردشده به محصولات کشاورزی مربوط به سرما و یخبندان، 23 درصد سیل و تگرگ، بیش از سه درصد خشکسالی و دیگر عوامل طبیعی است.
وی در خصوص بیمه محصولات کشاورزی در سطح استان اظهار کرد: به علت اینکه دستگاه های مختلف نمی توانند به موقع میزان خسارت وارده به بخش کشاورزی را به کشاورزان پرداخت کنند کشاورزان از بیمه محصولات خودداری می کنند.
به گزارش ایرنا، از ابتدای سال زراعی جاری 210 میلیارد ریال مجموع غرامت پیش بینی شده در همه بخش های کشاورزی در سطوح بیمه ای آذربایجان غربی است.
7510/3093/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.