اخبار مرتبط

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی از دستگیری 599 نفر از متخلفان محیط زیستی در سال گذشته خبر داد.

محمد خلیلی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضن ارائه گزارشی در خصوص عملکرد این یگان در سال گذشته از دستگیری 599 نفر و کشف 398 مورد تخلف در زمینه های مختلف خبر داد و تصریح کرد: صید غیرمجاز 104 مورد، شکار غیرمجاز پرندگان 56 مورد، شکار غیرمجاز پستانداران 17 مورد، زنده گیری پرندگان 30 مورد، نگهداری و خرید و فروش حیات وحش 18 مورد، کشف 260 قبضه صلاح مجاز و غیر مجاز و کشف 469 مورد ادوات صید و شکار از جمله مواردی بود که در سال گذشته کشف و برخوردهای قانونی لازم با متخلفان صورت گرفت.

وی بااشاره به امار متخلفین درسالجاری ادامه داد: در دوماهه سال جاری نیز 34 مورد تخلف گزارش شده است که 41 نفر در این رابطه دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده اند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این یگان 685 هزار هکتار از اراضی را در قالب 7 منطقه شکار ممنوع تحت مدیریت خود دارد افزود: 98 نفر از ضابطین و نیروهای مسلح یگان در سطح استان به صورت شبانه روزی از این مناطق حفاظت و حراست می کنند.

خلیلی زنده گیری پرندگان به ویژه کبک را یکی از چالش های اصلی فصل حاضر در استان عنوان کرد و افزود: در سال جاری صید غیرمجاز 310 قطعه انواع آبزیان و 14مورد زنده گیری کبک گزارش شده است که در آخرین مورد نیز زنده گیری 500 قطعه کبک در یکی از روستاهای تکاب رخ داده بود که با اقدامات به موقع یگان در روز گذشته افراد متختلف دستگیر شده و مراحل برای ارجاع متخلففان به مراجع قضایی در حال انجام است.

وی آتش سوزی مراتع و مناطق جنگلی و مستعد را یکی از چالش های پیشروی این یگان عنوان کرد و افزود: با ایجاد هماهنگی و همکاری های لازم با استانداری و فرمانداری ها و نیز تجهیز یگان های حفاظتی، سازمان آمادگی کامل برای مقابله با هرگونه حادثه غیر مترقبه در مناطق تحت مدیریت خود را دارد.


انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.