اخبار مرتبط

یعقوب پور اسد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام اینکه هم اکنون سه هزار و 300 دانشجو در این دانشکده مشغول تحصیل هستند، افزود: طی چهار سال گذشته تعداد رشته های کاردانی این دانشکده از پنج به 13 و تعداد رشته های کارشناسی نیز از سه به 10 رشته افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه دانشکده فنی و حرفه ای شهید قاضی طباطبایی ارومیه دارای 9 هیات علمی است، اضافه کرد: این دانشکده همچنین 16 مدرس رسمی و 300 مدرس مدعو دارد.
وی با تاکید بر اینکه افزایش رفاه دانشجویان یکی از اولویت های مدیریت این دانشکده است، گفت: کیفیت غذا و خوابگاه های این دانشکده استانداردهای لازم را دارد.
پوراسد با بیان اینکه این دانشکده دارای 6 زمین فوتسال چمن مصنوعی، 2 سالن ورزشی و یک باشگاه بدنسازی است، بیان کرد: امکانات ورزشی این دانشکده حتی از دانشگاه ارومیه نیز پیشی گرفته است.
وی همچنین به درآمدزایی دانشکده با تکیه بر مجموعه های ورزشی آن اشاره کرد و افزود: بسیاری از سخت افزارهای این مجموعه های ورزشی همچون دستگاه های بدنسازی توسط خود دانشجویان ساخته می شود.
رییس دانشکده فنی و حرفه ای شهید قاضی طباطبایی ارومیه ادامه داد: کاشت یکهزار و 100 درخت گردو در محوطه دانشگاه با بهره مندی از تجهیزات آبیاری قطره ای که توسط خود دانشجویان تولید شده، تولید تختخواب برای خوابگاه های هشت دانشگاه کشوری، تولید صندلی های محوطه و کلاس های مدارس و تولید ایستگاه های اتوبوس از جمله اقداماتی است که در راستای درآمدزایی برای دانشگاه و کسب تجربه دانشجویان در این دانشکده عملی می شود.
وی با بیان اینکه این دانشکده در بین دانشگاه های آذربایجان غربی در برگزاری برنامه های فرهنگی پیشتاز است، گفت: برگزاری جشنواره فرهنگی و ورزشی دانشجویان کل کشور، گرامیداشت اولین یادواره شهدای غواص آذربایجان غربی، گرامیداشت شهدای ترور و شهدای حرم در آذربایجان غربی، مراسم گرامیداشت آیت الله سید علی قریشی و برگزاری مراسمی تحت عنوان موسیقی محلی از جمله برنامه های فرهنگی فاخر اجرا شده در این دانشکده است.
وی هدف از اجرای این برنامه های فرهنگی را شناساندن شهدا به نسل جوان و الگوسازی از این دلاوران پرکشیده عنوان کرد و افزود: کل بودجه دانشکده شهید قاضی طباطبایی ارومیه شاید در حد بودجه فرهنگی برخی از دانشگاه های آذربایجان غربی نیست؛ ولی باور جدی بر تاثیر برنامه های فرهنگی در قشر فرهیخته دانشگاهی سبب شده است تا در بسیاری از این حوزه ها پیشتاز باشیم.
پور اسد یکی از اصلی ترین رسالت های این دانشکده را تربیت نیروی کار ماهر دانست و گفت: تلاش بسزایی در تحکیم حلقه ارتباط صنعت و دانشگاه داشته ایم و نتایج آن را در اشتغال زایی 100 درصدی برای فارغ التحصلان برخی از رشته های دانشگاهی همچون آسانسورسازی می توان دید.
وی همچنین از حضور یک شرکت معتبر کاریابی در این دانشکده خبر داد و بیان کرد: این شرکت اقدامات مناسبی داشته و منجر به اشتغال زایی برای بیش از 200 فارغ التحصیل این دانشگاه شده است.
رییس دانشکده فنی و حرفه ای شهید قاضی طباطبایی ارومیه همچنین با بیان اینکه معتقد به سیاسی سازی دانشگاه ها هستیم نه سیاست زدگی، گفت: عمل به فرامین رهبری و آتش به اختیار بودن به معنای بالا رفتن از دیوار سفارت نیست بلکه باید با فهم دقیقی از وضعیت تصمیمی گرفت که به منافع ملی آسیبی نرساند.
وی با اعلام اینکه در بحث تشکل های سیاسی دانشکده با مشکل مواجه هستیم، اضافه کرد: تنها تشکل سیاسی فعال در این دانشکده بسیج دانشجویی است و به حضور سایر تشکل ها برای پویایی فضای دانشگاهی معتقد هستیم.
به گزارش ایرنا، مجموعه فنی و حرفه ای شهید قاضی طباطبایی ارومیه از سال 1393 شمسی مجوز تبدیل شدن به دانشکده را کسب کرد؛ این دانشکده جز 10 مجموعه برتر فنی و حرفه ای کشور محسوب می شود.
3214/3072
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.