اخبار مرتبط

رضا رضایی عصر روز سه شنبه در بازدید از طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح ها شامل طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره)، توسعه و نوسازی بیمارستان های طالقانی و شهید مطهری، کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی تدبیر و مراکز جامعه سلامت البرز و رازی این شهر است.
وی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی طرح های بزرگی را در 2 ماه آینده به مدار خدمت رسانی اضافه می کند که این حجم کار در کشور بی نظیر است.
وی اضافه کرد: تعداد طرح های بهداشتی و درمانی که در آذربایجان غربی در دست احداث و تجهیز است، تلاش و عزم جدی تیم مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی را برای ارتقای شاخص های بهداشتی و درمانی در این استان نشان می دهد.
وی ادامه داد: اورژانس جدید بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه، یک بیمارستان 200 تختخوابی بزرگ است که در قالب طرح توسعه این بیمارستان نامگذاری شده ولی طرحی قابل توجه در راستای خدمت رسانی درمانی به مردم استان به شمار می رود.
مدیر بودجه معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: این پروژه نیازمند تجهیزات پزشکی زیادی است که تجهیز آن شروع شده و در سریع ترین زمان ممکن نسبت به تامین دیگر اقلام پزشکی مورد نیاز این طرح اقدام می کنیم.
به گزارش ایرنا، بازدید از پروژه های توسعه بیمارستان امام خمینی (ره)، توسعه و نوسازی بخش قلب بیمارستان طالقانی، توسعه بیمارستان شهید مطهری، کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی تدبیر، مراکز خدمات جامع سلامت البرز و رازی و مجتمع خدمات سلامت باروری مادر و کودک ارومیه از برنامه های سفر مدیر بودجه معاونت درمان وزارت بهداشت و درمان به آذربایجان غربی بود.
به گزارش ایرنا، در حال حاضر سرانه تخت در استان 1.2 به ازای هر یکهزار نفر است که با اتمام طرح های با پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد در آینده نزدیک، این رقم به 1.7 تخت می رسد.
1.7 تخت برای هر یکهزار نفر، متوسط کشوری تخت های بیمارستانی است.
8137/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.