اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا تقی کهوریان روز چهارشنبه در جلسه شورای ترافیک آذربایجان غربی افزود: به منظور اصلاح این نقاط حادثه خیز، اعتبار ویژه ای برای استان های مختلف کشور در نظر گرفته شده که سهم این استان 630 میلیارد ریال است.
وی اضافه کرد: در داخل آذربایجان غربی نیز با توجه به پراکندگی تصادف های رانندگی و نقاط حادثه خیز درون شهری، اعتبارات را در بین شهرستان های مختلف تقسیم کرده ایم که سهم ارومیه بیشترین میزان را به خود اختصاص داده و 14 میلیارد و 500 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.
وی بیان کرد: سالانه دهها نفر تنها در نقاط حادثه خیز داخل شهری آذربایجان غربی جان خود را از دست می دهند که این امر برازنده استان نیست و باید با تلاش مسوولان و مردم در صدد کاهش تلفات سوانح رانندگی درون شهری در بیاییم.
معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: سهم عابران پیاده در تلفات سوانح رانندگی درون شهری بیش از 60 درصد است که کاهش این رقم با فرهنگ سازی در بین مردم برای جلوگیری از عبور عرضی خیابان و همچنین راه اندازی پل های عابر پیاده میسر می شود و کار جمعی همه را می طلبد.
سرهنگ صمد بی غم، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ارومیه نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت تلفات حوادث رانندگی درون شهری مرکز استان در 2 ماه نخست سال جاری، افزود: در این مدت هفت نفر جان خود را در معابر داخل شهر ارومیه بر اثر تصادف از دست دادند که 22 درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است.
وی اضافه کرد: در این مدت همچنین 651 شهروند ارومیه ای بر اثر تصادف در محورهای درون شهری، مصدوم شدند که 1.1 درصد بیشتر از مدت مشابه سال 1395 برآورد می شود.
وی بیان کرد: در سال گذشته نیز 57 نفر در معابر درون شهری ارومیه جان خود را بر اثر تصادف از دست داده و چهار هزار و 33 نفر مصدوم شده بودند.
وی ادامه داد: بیشترین میزان تلفات در معابر درون شهری ارومیه به کمربندی خاتم الانبیا (ص)، بلوارهای رجایی و باهنر و والفجر اختصاص دارد.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ارومیه گفت: بیشترین تلفات در این خصوص نیز با سهم 70 درصدی به برخورد وسیله نقلیه به عابر پیاده در زمان عبور عرضی از بلوار یا خیابان مربوط می شود.
وی تاکید کرد: باید با جلوگیری موثر از عبور شهروندان از عرض خیابان به ویژه در کمربندی میانی شهر، زمینه کاهش این تعداد را فراهم کنیم تا این ارقام به سمت بحرانی شدن حرکت نکند.
به گزارش ایرنا در این جلسه مقرر شد تا شهرداری ارومیه با استفاده از اعتبار داخلی و اختصاص یافته از سوی وزارت کشور، اقداماتی را برای جلوگیری از عبور عرضی شهروندان از کمربندی میانی به ویژه در محور خاتم الانبیا /بین تقاطع ابوذر تا تقاطع خاتم الانبیا/ اجرایی کند.
2093/3072
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.