اخبار مرتبط

علی صدقیانی فر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از هفته گذشته اکیپ های بهداشت شهرستان ارومیه اقدام به نظارت بر اقلام غذایی ارائه شده در فروشگاه ها و مراکز مختلف خرید کرده اند تا هیچ تقلبی در ارائه مواد غذایی سالم و بهداشتی صورت نگیرد.
وی اضافه کرد: این مرکز سه اکیپ را هر روز در ساعات بعد از ظهر و نیز اکیپ فوریت های بهداشت محیط را از صبح تا عصر جهت بازرسی از واحد های فعال در تهیه اقلام ماه مبارک رمضان اعزام کرده است.
وی ادامه داد: بازرسان بهداشت محیط با استفاده از تجهیزات الکترونیکی خود اقدام به TPM سنجی روغن سرخ کردنی، اندازه گیری بار میکروبی سطوح تهیه مواد غذایی، شوری سنجی مواد اولیه و محصول نهایی و اندازه گیری دمای نگهداری با استفاده از دماسنج لیزری و عمق سنج هرگونه تهدید را در زمینه خوراکی های ماه مبارک به حداقل می رسانند.
وی بیان کرد: همچنین اکیپ بازرسی از نانوایی ها نیز در ساعات 6 تا هشت صبح در محل های موردنظر حاضر شده و کیفیت نان های ارائه شده به مردم را بررسی می کنند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان ارومیه از برخورد قاطعانه با متخلفان در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: با هماهنگی هایی که با شهرداری ارومیه و دادگستری انجام شده با دوره گردان متخلف برخورد جدی می شود.
صدقیانی فر از همشهریان خواست با خرید نکردن از دوره گردان امنیت غذایی خود را در ماه رمضان تامین کنند.
وی ادامه داد: علاوه بر مراکز عرضه و تهیه و تولید اقلام غذایی مختلف بازدیدهایی نیز از مراکز تهیه و توزیع زولبیا و بامیه، آش، حلیم و مساجد انجام می شود.
وی بیان کرد: از مردم می خواهیم در صورت مشاهده هرگونه تخلف، گزارش آن را به شماره تلفن 04432237001 و یا سامانه 190 اطلاع دهند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان ارومیه گفت: با ورود به ماه مبارک رمضان اکیپ ویژه جدیدی در ساعات 19 تا 23 در سطح شهر فعال می شود تا بعد از افطارشکایات شهروندان را دریافت کنند.
به گزارش ایرنا، ماه مبارک رمضان از پنجشنبه این هفته آغاز می شود و برنامه های فرهنگی، معنوی و دینی بسیار زیادی برای بهره بردن از این ماه مبارک پیش بینی شده است.
8137/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.