اخبار مرتبط

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی گفت:  در 9 ماه امسال بیش از 6 هزار میلیارد ریال درآمد دولتی در استان وصول شد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی داود غفارپور در جمع خبرنگاران افزود: میزان وصول درآمدهای استان طی 9 ماهه سال جاری، بالغ‌بر 6 هزار و 533 میلیارد ریال است و عمده‌ترین دستگاه‌های اجرایی وصول‌کننده درآمدهای عمومی استانی  در 9 ماهه سالجاری به ترتیب اداره‌کل امورمالیاتی با 5 هزار و 538 میلیارد ریال، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با 296  میلیارد ریال و اداره‌کل ثبت اسناد و املاک با 223 میلیارد ریال وصولی، است.

وی گفت: از مجموع درآمدهای استان، میزان درآمدهای استانی بالغ‌بر 6 هزار و 250  میلیارد ریال است که رشد 8درصدی نسبت به 9 ماهه مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.

غفارپور اعلام کرد: میزان وصول درآمدهای مالیاتی در 9 ماهه سال جاری با رشد 10 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، برابر با 5 هزار و 538 میلیارد ریال بوده است و همچنین سهم درآمدهای مزبور از درآمدهای استانی برابر 89 درصد و درصد تحقق آن در 9 ماهه امسال در مقایسه با میزان مصوب آن، 88 درصد می‌باشد.

وی افزود: طی 9 ماهه سال جاری سهم مالیات‌های مستقیم از درآمدهای مالیاتی، 63 درصد و رقم آن بالغ‌بر 3هزار و 497 میلیارد ریال بوده که شامل، مالیات بر شرکت‌ها با 1 هزار 361 میلیارد ریال ، مالیات بر درآمد با 1 هزار 877 میلیارد ریال و مالیات بر ثروت با 259 میلیارد ریال است.

غفارپور گفت: مالیات های غیرمستقیم با عملکرد 2هزار و 41 میلیارد ریال، دارای سهم 37 درصدی از درآمدهای مالیاتی بوده که تنها شامل مالیات بر کالا و خدمات می‌شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارائی آذربایجان غربی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از موانع پیش‌روی وصول و ارتقای درآمدهای استان فرارهای مالیاتی مربوط به شرکت‌های کاغذی بوده که با صدور فاکتورهای جعلی و درج هزینه‌های صوری در صورت‌های مالی خود، سعی در کمتر نشان دادن سود شرکت می‌نمایند تا بتوانند مالیات کمتری را پرداخت کنند.


انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.