اخبار مرتبط

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثار گران آذربایجان غربی از پرداخت مطالبات ایثار گران استان بالغ بر 50 هزار میلیارد تومان خبرداد.
به گزارش ایسنا منطقه آدربایجان غربی مهدی فعال مسکین در دومین جلسه شورا هماهنگی امور ایثار گران آدربایجان غربی اظهار کرد: طی برنامه ریزی های صورت گرفته مطالبات ایثارگران 20 استان کم برخوردار پرداخت شده که در سال های اخیر و در آذربایجان غربی نیز 50 هزار میلیارد تومان مطالبات ایثار گران پرداخت شده است. 
وی در خصوص مشکلات موجود در حوزه های مختلف ایثار گران بیان کرد: به دلیل متمرکز بودن امور مربوط به بیمه ایثارگران مشکلاتی در خصوص بیمه آن ها وجود دارد که با تلاش هایی که تمامی دستگاه استانی به خصوص بنیاد شهید و امور ایثار گران صورت می گیرد به زودی مرتفع خواهد شد.
فعال افزود: با ورود ایثار گران به دوران سالمندی برنامه ریزی های در خصوص بخش پرستاری صورت گرفته که به این منظور یک هزار و ۶۵۰ نفر برای پرستاری از ایثار گران به خدمت گرفته شده اند.
وی خاطر نشان کرد: مشکلاتی برای تامین اعتبار وجود دارد ولی با پیگیری های صورت گرفته و همکاری سایر دستگاه های مرتبط این کمبود های جبران خواهند شد.
فعال ادامه داد: بیش از 70 درصد قانون جامع خدمات رسانی به ایثار گران اجرایی شده و با برنامه ریزی های صورت گرفته برای این بخش در برنامه ششم توسعه تمامی این قانون اجرایی خواهد شد.
وی در خصوص سایر برنامه های این بنیاد تصریح کرد: دیدار با خانواده شهیدان و جانبازان و ایثارگران و همچنین معرفی تمامی شهیدان 8 سال دفاع مقدس و تهیه و تنظیم روز شمار شهدا و پخش آن ها از صدا و سیما جهموری اسلامی ایران بخشی از این برنامه ها می باشد.
انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.