اخبار مرتبط

شهردار ارومیه از اسکان و جذب 8 هزار و 200 گردشگر در هتل ها و مهمان سراهای ارومیه همزمان با جشنواره انگور خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی محمدحضرت پور در آیین مسابقات آشیق های آذربایجان در  پنجمین جشنواره ملی انگور که در دهکده ساحلی چی چست ارومیه برگزار شدبا بیان اینکه دهکده گردشگری چی چست ارومیه در نوع خود در شمال غرب کشور بی نظیر بوده و هدف گذاری آن جذب گردشگر است افزود: بی شک این مجموعه فخر آذربایجان غربی و شهر ارومیه بوده و در این رابطه در چند روز گذشته تعداد هشت هزار و 200 نفر مسافر از اقصی نقاط مختلف استان و کشور در هتل ها و مهمانسراهای شهر مستقر شده اند.

شهردار ارومیه پروژه های دهکده گردشگری چی چست را فضای مناسبی برای تفریح مدیریت شده نسل جوان توصیف کرد و گفت: جذابیت فضاهایی مثل چی چست جوانان را از تفریح های کاذبی مثل قلیان کشیدن و اعتیاد دور می کند و آنان را خانواده محور می کند.

وی با اشاره به اجرای موسیقی آشیقی در جشنواره ملی انگور ارومیه گفت: بی شک این نوع موسیقی که برگرفته از فرهنگ، ادبیات و موسیقی فولکور و کهن آذری است باید احیاء شود.

شهردار ارومیه با تاکید بر اینکه ایجاد شور و نشاط در بین مردم یکی از اهداف اصلی جشنواره انگور است تصریح کرد: از سوی دیگر کمک به معیشت مردم و اقتصاد شهر، از سایر اهداف برگزاری این جشنواره محسوب می‌شود.

حضرت پور با اشاره به اینکه در گذشته، صادرات انگور در شهر ارومیه 5 هزار تن بوده که امروز به 40 هزار تن در طول پنج سال گذشته رسیده است تصریح کرد: در این رابطه سالانه 286 هزار تن انگور در 45 نوع تولید می شود، هر چند که امسال هزار تن از تولیدات انگور به سبب سرمازدگی کاهش یافته اما این مسئله به عنوان یک فرصت قلمداد می شود چون تاجران از باکو برای خریداری انگور و فروش آن به کشور روسیه، به ارومیه آمده اند.

شهردار ارومیه گفت: با وجود اینکه انگور ارومیه در تولید در رتبه چهارم کشور قرار دارد اما امروز رتبه نخست صادرات کشور ایران از بابت انگور و مشتقات آن برای ارومیه است.

وی با اشاره به دلایل تاخیر در افتتاح شهربازی ارومیه تصریح کرد: در این رابطه متاسفانه درآمد شهرداری ارومیه از اردیبهشت 93 تاکنون به یک دهم کاهش یافته تا جایی که در سه ماهه گذشته، حقوق کارگران شهرداری پرداخت نشده چون اقتصاد کشور در بخش مسکن در رکود بوده و تمامی درآمد شهرداری از قبال پروانه، تراکم فروشی و فروش زمین است.

شهردار ارومیه تاکید کرد: اگر امروز منابع کافی دست شهرداری بود پروژه تقاطع غیرهمسطح آذربایجان با تاخیر روبرو نمی شود و در عرض شش ماه به بهره برداری می رسید.

حضرت پور افزود: آمار صدور پروانه در سال 92 که 40 هزار و 800 بود هم اکنون به هزار و 600 پروانه رسیده است.

شهردار ارومیه در پایان اظهار امیدواری کرد با مشارکت مردمی در پرداخت عوارض و مطالبات شهرداری و همکاری با شهرداری در جنبه های مختلف  بتوانیم به افق 1404 شهر ارومیه دست یابیم.


انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.