• کدخبر: 730149
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

محمدرضا باهنر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم ۴۷۵ شهید ترور آذربایجان غربی در دانشگاه فنی و حرفه ای قاضی طباطبایی ارومیه گفت: امروز بر همگان ثابت شده که ریال‌های سعودی، نقشه‌های صهیونیستی و سازماندهی آمریکایی منشأ تغذیه تسلیحاتی و لجستیک همه گروه‌های تکفیری و تروریستی در منطقه است.

محمدرضا با هنر گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران اتفاقی است که به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و با تکیه بر اسلام ناب محمدی و با دستی تهی از امکانات مادی و با قلبی مملو از اخلاص و ایمان اتفاق افتاد.

تاثیرات فرامنطقه ای پیروزی انقلاب اسلامی ایران

وی تصریح کرد: به تعبیر تحلیلگران غربی دوران پیروزی انقلاب اسلامی ایران زلزله‌ای به دست امام خمینی (ره) در منطقه اتفاق افتاد که امواج آن افکار نسل‌های معاصر و آینده را جلب و جذب می‌کند و تبعات رهایی بخش آن دیر یا زود دامن‌گیر بسیاری از ستمگران و زورگویان می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به پیشینه مبارزاتی یاران امام و مردم ایران در قبل از انقلاب بیان کرد: در آن موقع نیروهای مسلحی بودند که با نیتی پاک می‌خواستند علیه رژیم ستم شاهی جنگ مسلحانه راه بیاندازند اما امام خمینی (ره) هیچ وقت راضی به ترور حتی سران حکومت ستم شاهی نشد.

باهنر خاطر نشان کرد: عده‌ای در دوران قبل از انقلاب از امام می‌خواستند مجوز ترور مسئولان رده بالای ستمشاهی را صادر کند اما امام هیچ وقت روی خوش به ترور و جنگ مسلحانه نشان ندادند و با این روش مخالفت کردند.

وی افزود: بسیاری از انقلاب‌های بعد از انقلاب ایران اسلامی که حتی ماهیت مذهبی داشتند مسلحانه بود به طوری که الجزایر برای بیرون راندن استعمارگران فرانسه از خاک خود شهدای بسیار زیادی تقدیم کرد.

سهم‌خواهی ناکام از انقلاب اسلامی

باهنر تصریح کرد: عده‌ای بعد از انقلاب اسلامی اقدام به سهم‌خواهی از انقلاب کرده و مدعی حکومت شدند حضرت اما خمینی (ره) اما قبل از پیروزی انقلاب به این گروه‌ها از جمله مجاهدین خلق راه نفوذ ندادند و آنها هیچ وقت قبل از انقلاب با لبخند رضایت حضرت امام روبه‌رو نشدند.

عضو مجمع ملی تشخیص مصلحت نظام افزود: سنگین‌ترین خونریزی‌ها توسط تروریست‌ها در ایران صورت گرفته است به طوری که نزدیک به ۱۸ هزار شهید ترور در ایران وجود دارد.

وی تصریح کرد: امثال داعش و النصره برای امروزی‌ها تازه است و مردم ایران از سال ۵۷ با پیروان گمراه این تفکرات درگیر است.

باهنر خاطر‌نشان کرد: خانم بی‌نظیر نخست وزیر فقید پاکستان بوتو یک ماه قبل از ترورش گفت «ریشه تروریست آموزش‌ها و سازماندهی آمریکا٬ ریال‌های آل سعود و سرزمینی است که حکومت پاکستان و افغانستان در اختیار آنان گذاشت».

باهنر اظهار کرد: با توجه به محبوبیتی که اسلام داشته است تروریست‌های تحت حمایت غرب و دنیای استکباری تلاش می‌کنند این محبوبیت و مقبولیت را از بین ببرند.

وی افزود: ریال‌های آل‌سعود٬ مکرهای رژیم صهیونیستی٬ سازماندهی آمریکا و بی‌خیالی برخی حکومت‌های منطقه تروریست‌ها را به وجود آورده است اما در این میان رایحه وصایای شهدای بزرگی چون باکری‌ها٬ همت‌ها و حججی‌ها بستر روشنی را به وجود می‌آورد تا همگان با چهره حقیقی تروریسم و حامیان آنها آشنا شوند.

۷۴۵ شهروند آذربایجان غربی قربانی عناصر کوردل تروریست

یعقوب پور اسد نیز در مراسم بزرگداشت ۴۷۵ شهید ترور آذربایجان غربی و نیز مراسم اختتامیه جشنواره شعری به نام ایران که با حضور محمدرضا باهنر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در محل سالن آمفی تئاتر دانشگاه فنی حرفه‌ای قاضی طباطبایی ارومیه برگزار شد با تجلیل از شهدا و خانواده آنان و تبیین اهمیت پاسداشت یاد و نام این عزیزان و شناساندن آنها به جوانان اظهار داشت: شهدای ترور جزو مظلوم‌ترین شهدا هستند چه که این عزیزان به شیوه ناجوانمردانه توسط منافقین و دشمنان کوردل به شهادت رسیده‌اند.

رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای قاضی طباطبایی ارومیه گفت: استکبار جهانی پیوسته ایران اسلامی را به حمایت از تروریست‌ها متهم می‌کنند این در حالی است که این کشور افزون بر ۱۷ هزار شهید ترور دارد.

وی خاطر نشان کرد: استان آذربایجان غربی با دارا بودن ۴۷۵ شهید ترور از بزرگ‌ترین قربانیان ترور در کشور است.

پور اسد تصریح کرد: یکی از اهداف برگزاری این مراسم آن است که به جهانیان اثبات کنیم که ایران و ایرانی خود قربانی تروریست‌هاست نه حامی آنها.

اتحاد و همدلی پیروان ادیان و مذاهب در مقابل تروریسم استکباری

وی گفت: تشکیل گروهک‌های تروریستی همچون پ.پ.ک٬ پژاک٬ طالبان و داعش و امثالهم همه کار استکبار جهانی و دست پروده های منطقه‌ای آنان است.

پور اسد تصریح کرد: جالب است که حامیان شناخته شده تروریست‌ها ایران را به عنوان پشتیبان تروریست‌ها قلمداد و اعلام می‌کنند اما معلوم نیست با این همه شهدای ترور در کشور این کشورهای به ظاهر متمدن با چه منطقی ایران را حامی تروریست می‌خوانند.

رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای قاضی طباطبایی ارومیه افزود: تروریست‌ها بدانند اتحاد و همدلی ما در قالب ادیان و مذاهب مختلف بزرگ‌ترین مقاومت و پاسخ در برابر تروریست‌هاست و اجازه تحقق اهداف آنها در منطقه را نخواهد داد.

در این مراسم تعدادی از شعرای انقلابی تراز اول کشور شعرهای خود را با موضوع شهادت و حماسه آفرینی های دفاع مقدس قرائت کرده و تمر یادبود شهدای ترور آذربایجان غربی رونمایی شد.

همچنین در این مراسم علاوه بر تجلیل از محمدرضا باهنر برادر نخست وزیر شهید ایران اسلامی، محمد حضرت پور شهردار ارومیه، مسعود مجرد مدیرکل صداوسیمای آذربایجان غربی، خانواده‌های شهدای ترور ناجوانمردانه مردم مهاباد در رژه روز ارتش، خانواده شهید مسیحی ادیک مجنونیانس، تعدادی از شعرا، فعالان فرهنگی و اجتماعی شهر ارومیه نیز تجلیل شدند.

 

46

  • کدخبر: 730149
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.