اخبار مرتبط

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در چهار ماهه نخست سال جاری  76 مورد از تغییر کاربری های غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی استان قلع و قمع بنا شده است.
به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی ، محمود مظلومی با بیان این مطلب افزود: از 76 مورد از قلع و قمع بنای انجام شده در این بازه زمانی 28 مورد از آن دارای حکم قطعی قضایی و مابقی در راستای اجرای تبصره 2 ماده 10 در سطح 72453 متر مربع از اراضی کشاورزی انجام شده است.
مظلومی با اشاره به راه اندازی سامانه 131جهت دریافت گزارش های مردمی برای حفاظت از اراضی کشاورزی استان از سال 94 در محل مدیریت امور اراضی استان، اظهارکرد : این سامانه با هدف ارتباط مردمی برای اطلاع رسانی جهت پیشگیری و برخورد با ساخت و ساز های غیر مجاز در اراضی زراعی و باغی راه اندازی شده و آماده دریافت هر گونه خبر ها و اطلاعات مردمی در این خصوص است.
وی ادامه داد: مستندسازی مستمر گزارش‌ها و فعالیت‌ها از سوی تمامی حلقه‌های زنجیره حفاظت اراضی کشاورزی از مرحله دریافت گزارش از سوی اپراتور سامانه 131 تا اقدام نیروهای گشت حفاظت اراضی، نقش مهمی در دقت عمل و انجام موثر و قانونی وظایف ایفا می‌کند.
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان خاطر نشان کرد: در طی ۴ ماهه نخست سال جاری تعداد ۴۰۹ مورد گزارش مردمی در سیستم سامانه ۱۳۱ استان ثبت شده است که تعداد ۲۳۲ مورد از این گزارش ها در زمینه تغییر کاربری ، ۱۰۶ مورد گزارش مشاوره ای و مابقی تشکر و قدر دانی از اقدامات انجام شده توسط این مدیریت است.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در سه ماهه نخست سال جاری در خصوص رفع تداخلات اراضی استان افزود: در این بازه زمانی در مجموع 3240 هکتار از پلاک های مطروحه دارای تداخل که 1579 هکتار ازاین اراضی جزو اراضی ملی هستند بیش از 905 هکتار ازاین اراضی تثبیت و تعیین تکلیف شدند.
وی اضافه کرد: در این راستا 1493 هکتار از اراضی نیز که جزو اراضی غیر ملی بودند ساماندهی و تعیین تکلیف شدند.
مظلومی افزود : در این بازه زمانی 5 پلاک دارای نقشه تجمیعی به کمیسیون استانی ارسال شده است.
این مسئول خاطر نشان کرد: در راستای اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها در سه ماهه اول سال جاری تعداد 14 مورد طرح دعوی علیه متخلفین صورت گرفته و در طی این مدت 31 رای در پرونده های تغییر کاربری غیر مجاز صادر گردیده است.
وی ادامه داد: تعداد 112 مورد تغییر کاربری غیر مجاز در 5 هکتار ازاراضی زراعی استان در این مدت شناسایی شده است .
انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.