• کدخبر: 715932
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، محمد ستار پور، رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر ارومیه بیان کرد: آمار ۲۰ درصدی مربوط به حاشیه نشینی نیست و مربوط به سکونتگاه های غیر رسمی ارومیه می شود؛ سکونتگاه های غیر رسمی همگی در حاشیه نیستند بلکه مناطقی همچون دیزج سیاوش، چهاربخش و یا روستاهای که در داخل محدوده هستند اما سکونتگاه غیر رسمی محسوب می شوند.

وی با اشاره به حاشیه نشینی در شهر ارومیه، گفت: در اصل باید به آن گفت که این افراد در سکونتگاه های غیر رسمی زندگی می کنند و نزدیک به ۲۰درصد مردم شهر ارومیه در این سکونتگاه ها زندگی می کنند.

وی ابراز کرد: این آمار ۲۰ درصدی مربوط به حاشیه نشینی نیست و مربوط به سکونتگاه های غیر رسمی ارومیه می شود؛ سکونتگاه های غیر رسمی همگی در حاشیه نیستند، بلکه مناطقی همچون دیزج سیاوش، چهاربخش و یا روستاهای که در داخل محدوده هستند اما سکونتگاه غیر رسمی محسوب می شوند.

ستارپور افزود: سکونتگاه های غیر رسمی مناطق و املاک قولنامه ای را شامل می شود؛ در ۴ سال گذشته ۸ میلیون متر مربع در شهر ارومیه آسفالت ریزی انجام گرفته است که نزدیک به ۸۰ درصد این آسفالت در مناطق محروم و معابر خاکی سکونتگاه های غیر رسمی انجام گرفته است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در مقابل این مقوله، خاطر نشان کرد: احداث کانال های دفع آب های سطحی، احداث فضاهای سبز، احداث چندین فرهنگسرا و ورزشگاه های محله ای و همچنین اختصاص زمین چند واحد مرکز بهداشتی به دانشگاه علوم پزشکی جهت ساخت مرکز بهداشت و احداث خانه های سلامت از اقدامات دوره چهارم شورای اسلامی شهر ارومیه برای سکونتگاه های غیر رسمی بوده است.

46

انتهای پیام
  • کدخبر: 715932
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.