اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، معاون استاندار آذربایجان غربی و فرماندار شهرستان مهاباد روز دوشنبه در این کارگاه گفت: فرد معتاد نه ایمان دارد، نه اراده بلکه فرد بی تعصب و بی عاطفه ای است که تنها به دنبال تامین مواد مخدر است بر این اساس است که معتاد خطر بزرگی برای جامعه محسوب می شود.
ایرج شجاعی با تاکید بر ضرورت نظارت بر رفتار جوانان از طرف خانواده ها اظهار کرد: باید خانواده ها مراقب حرکات جوانان و رفت و آمد آنها باشند و نسبت به دوستان و رفیقان انان شناخت داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه محور تربیت فرزندان مادر خانواده است، گفت: مادران با حفظ ایمان و اخلاق خود مراقب جوانانشان باشند تا به بی راهه نروند.
شجاعی یادآور شد: برای حفظ جوانان از باتلاق مواد مخدر و ریشه کنی جامعه از اعتیاد همت همگانی مسئولان و مردم لازم است.
مسئول اجتماعی فرمانداری نیز گفت: اعتیاد به مواد مخدر از سنتی به صنعتی در حال افزایش در جامعه است.
کیومرث صنعتی اظهار کرد: بخشی از این افزایش ناآگاهی در استفاده از برخی موادمخدر مثل قرص های چربی سوز، تقویت کننده عضلات، قرص ها و شکلات های نشاط آور، پاستیل، خوش بو کننده دهان و مواد دیگر حاوی پان پراک است که مردم آن را نمی شناسند.
کارشناس مواد مخدر نیروی انتظامی مهاباد نیز گفت: 2 کمپ ترک اعتیاد در مهاباد وجود دارد اما در حال افزایش مصرف مواد مخدر در جامعه هستیم که باید همه به این موضوع حساس باشیم.
سروان سالمیان اظهار کرد: تبلیغات در خصوص تاثیرات دروغ مثبت داروهای مخدری که اعتیاد اور بوده موجب مصرف این مواد می شود که بر این اساس باید خطرات مصرف آنها بیان شود.
کارشناس شبکه بهداشت و درمان مهاباد نیز در این کارگاه گفت: باید مراقبت بیشتری از جوانان به خصوص در سنین حساس آنان شود چون جوانان در برهه ای دارای فشارهای هورمونی و فشارهای روانی هستند.
برنامه های مختلف مبارزه با مواد مخدر از 20 خرداد آغاز شده و تا 20 تیر ادامه می یابد.
مهمترین اخبار ایرنای کشور، آذربایجان غربی و جنوب استان را به صورت لحظه به لحظه از کانال خبری تلگرام این رسانه به آدرسirnamahabad@ دریافت کنید.
3093**انتشار دهنده: پیمان پاکزاد

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.