اخبار مرتبط

منوچهر زاد علی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آثار ارسال شده داخلی مربوط به استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، تهران و البرز بوده و آثار خارجی نیز مربوط به جمهوری آذربایجان، عراق، ترکیه و آلمان است.
وی آخرین مهلت ارسال آثار به دوازدهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان ترکی را 25 تیر سال 1396 اعلام کرد و گفت: هدف از برگزاری این جشنواره بین المللی ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره اهل بیت علیه السلام، گرامیداشت مقام تولید کنندگان و پدیدآورندگان آثار در زمینه فرهنگ رضوی و کمک به انتشار آثار متعدد در این عرصه است.
زادعلی به محورهای دوازدهمین جشنواره شعر رضوی ترکی نیز اشاره کرد و گفت: احادیث، فضایل، مناقب، مودت، سیره حضرت ثامن الححج، حضرت فاطمه معصومه علیه السلام و شخصیت و زندگی حضرت شاه چراغ از محورهای این جشنواره است.
وی افزود: این جشنواره در 2 بخش بین المللی و ملی برگزار می شود و از پنج نفر در بخش ملی و سه نفر در بخش بین المللی با اهدای لوح تقدیر و تندیس جشنواره و جایزه نقدی تجلیل می شود.
زاد علی ادامه داد: دوازدهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری مرداد سال جاری به میزبانی آذربایجان غربی برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، با هدف ترویج فرهنگ رضوی هر ساله جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان ترکی با حضور شعرای مختلف در ارومیه برگزار می شود.
آذربایجان غربی در سال ٩٤، جزو 5 استان برگزیده معرفی شد و برای برگزاری شایسته جشنواره از سوی بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) مورد تقدیر قرار گرفت، همچنین در این مدت، سه جلد کتاب از مجموعه آثار رسیده به دبیرخانه شعر رضوی نیز منتشر شده است.
8135/ 3072
** خبرنگار: شهین بیدادرس ** انتشار دهنده: علیرضا فولادی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.