اخبار مرتبط

فرمانده قرارگاه حمزه سید الشهدا روز چهارشنبه در آئین بهره بر داری از این طرح ها در مراسم افتتاح فاز اول طرح احیا و توسعه اراضی کشاورزی 2 هزار و 500 هکتاری آراز - دشت شیبلو در پلدشت حضور یافت و گفت: پاکسازی منطقه از لوث اشرار، احداث جاده های مرزی و ترمیم بیش از یکهزار کیلومتر جاده، میله گذاری مرزی، تثبیت امنیت در منطقه، تامین برق سراسری در حساس ترین نقاط، تدوین و تصویب سند راهبردی مردمی غرب و کارهای فرهنگی و اجتماعی از جمله طرح های شاخص این قرارگاه است.
سردار محمدتقی اوصانلو، اقدامات مردم یاری و محرومیت زدایی توسط سپاه را جزو شاخص ترین فعالیت ها عنوان کرد و افزود: توجه به تقویت حوزه مزارع و احداث آبیاری تحت فشار کشاورزی از دیگر اقدامات مهم این قرارگاه است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی نیز گفت: فرهنگ علوی بهترین سرمشق در موقعیت فعلی کشور برای مسئولان بوده و نهادینه شدن آن مورد تاکید و توصیه مقام معظم رهبری است.
حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی افزود: مسئولان ما باید بر اساس توصیه انبیا و ائمه در سختی ها کنار مردم باشند و رسیدگی به محرومان جامعه را در دستور کار قرار دهند و این کار سپاه و قرارگاه در توجه به مناطق محروم همان سیره کار حضرت علی (ع ) است.
نماینده ولی فقیه در استان ضمن تقدیر از تلاش های قرارگاه حمزه سید الشهدا(ع) تصریح کرد : اگر مسئولان شیوه امیر مومنان (ع) را سرمشق خود قرار دهند، مشکلات مردم حل می شود.
استاندار آذربایجان غربی نیز ضمن تقدیر فعالیت های این قرارگاه گفت: خط ره آهن ارومیه – تبریز با هدف ثبیت جمعیت و محرومیت زدایی در استان از سوی دولت در دستور کار قرار گرفته است و با توجه به کمبود اعتبارات دولتی، قرارگاه حمزه سید الشهداء می تواند اجرای این طرح را در دستور کار قرار دهد.
قربانعلی سعادت با اشاره به طرح های نوار مرزی استان افزود: راه های مواصلاتی سلماس، صومای برادوست، سرو و آغ بلاغ که به اشنویه ختم می شود، جاده سردشت به بوکان و مهاباد اگر عملیاتی شود، تاثیر زیادی در تثبیت جمعیت منطقه خواهد داشت.
به گزارش ایرنا دولت در سال های اخیر دولت با هدف اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی اقدام به احیای دشت های شهرستان پلدشت با همکاری بخش خصوصی اقدام کرده است.
در حال حاضر 15 درصد از 365 هزار هکتار اراضی آبی کشاورزی استان در سطح 55 هزار و 278 هکتار به سیستم های نوین آبیاری تجهیز شده است.
7125/3072
** خبرنگار: طاهره نوید آرین ** انتشار دهنده: علیرضا فولادی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.