اخبار مرتبط

منصور جلایر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال 90 در آذربایجان غربی چهار آزمایشگاه تخصصی فعال وجود داشت که این تعداد هم اکنون به 53 واحد افزایش یافته است.
وی اظهار کرد: در این مدت برای 185 نفر نیروی متخصص و کارشناس در آزمایشگاه‌ ها فرصت اشتغال ایجاد شده که این افراد در زمینه‌های تخصصی غذایی و کشاورزی، شیمی و پتروشیمی، برق و الکترونیک، مکانیک و فلزشناسی، نساجی و چرم، بسته‌بندی و سلولزی، کالیبراسیون، مهندسی پزشکی، ساختمانی و معدنی، انگ فلزات گرانبها، خودرو و نیروی محرکه مشغول فعالیت هستند.
وی اضافه کرد: هدف از تایید صلاحیت 53 شرکت‌ افزایش توان تخصصی استان، رفع نیازهای فنی و علمی و تخصصی در سطح استان بدون ارجاع موارد نمونه آزمون به سایر استان‌ها و تقویت سطح علمی و فنی استان است.
وی اظهار کرد: در راستای اصل 44 قانون اساسی سازمان ملی استاندارد ایران به منظور بهره‌گیری از توان تخصصی و آموزشی بخش غیردولتی و افزایش توان علمی، نظارت، آزمون، پایش خدمات و ارائه مهارت‌های فنی و تخصصی اقدام به تایید صلاحیت و اعتباردهی شرکت‌ها، آزمایشگاه‌ها و مراکز آموزشی تخصصی می‌ کند.
به گزارش ایرنا، اداره استاندارد مرجع رسمی تعیین استانداردهای کیفی در محصولات مختلف تولیدی و وارداتی و نظارت بر اجرای این استانداردها است.
در سال های اخیر آزمایشگاه های همکار در فعالیت های کنترل کیفیت واحدهای تولیدی و محصولات وارداتی با اداره کل استاندارد همکاری داشته اند.
8137/2093 ** خبرنگار: سیده فاطمه سجادی ** انتشاردهنده: صابر چهرقانی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.