اخبار مرتبط

'نژاد جهانی' عصر سه شنبه در مراسم توزیع نمادین این کارت ها در روستای بریسو با بیان اینکه سیاست دولت بر توسعه صادرات و در کنار آن تولید و اشتغال داخلی است، اظهار کرد: دولت به رغم کمبودها در مرز، با ساخت بازارچه ها و فعالیت های موقت مرزی تعاملی مثبت با مسائل مرزنشینی داشته است.
فرماندار سردشت افزود: شیوه بهره مندی مرزنشینان از مسئله مرز و همچنین تغییر و تحولات در آن، در کنار فرصت ها، هم جای گلایه دارد و هم لازم به ساماندهی است که باید برای استفاده حداکثری اقشار فقیر و متوسط در شهرها و روستاها برنامه ریزی بلندمدت صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه، دولت بر این مهم توجه دارد که مقداری از سود حاصل از فروش سوخت در مرزها را به مرزنشینان اختصاص یابد، اظهار کرد: در اولین مرحله 16 هزار نفر از جمعیت روستایی شهرستان شناسایی و مبالغی به حساب آنها واریز شده است.
جهانی با بیان اینکه روستاهایی که در 15 کیلومتری مرزهای شهرستان واقع شده اند در سال های مختلف در عمل از تبعات و مسائل مرزنشینی بهره برده اند، افزود: امیدواریم با تداوم برنامه توزیع سودها، دولت بیشتر از همیشه نگاهی ویژه به توزیع عادلانه و درست ثروت ملی و مملکتی در بین اقشار محروم در روستاهای مرزی داشته باشد.
ناصر یوسفی بخشدار مرکزی هم در این مراسم بر تداوم و استمرار توزیع سود سوخت در بین مرزنشینان تاکید کرد.
رئیس بانک کشاورزی سردشت نیز به عنوان بانک عامل توزیع سود سوخت، اظهار کرد: افرادی که بدون حساب در بانک کشاورزی هستند برای آنها حساب هایی افتتاح شده و کارت های بانکی هم به آنها تعلق گرفته است که افراد برای فعال کردن آن باید حضوری و با در دست داشتن کارت ملی و کارت شناسایی به این بانک مراجعه کنند تا فعال شود.
در مرحله اول این طرح کارت بانکی سود حاصل از فروش سوخت در بین تمام روستاهای بخش وزینه و مرکزی شهرستان سردشت که در فاصله 15 کیلومتری از مرز هستند توزیع شد.
شهرستان سردشت با 120 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با اقلیم کردستان عراق واقع است.
مهمترین اخبار ایرنای کشور، آذربایجان غربی و جنوب استان را به صورت لحظه به لحظه از کانال خبری تلگرام این رسانه به آدرسirnamahabad@ دریافت کنید.
3093/7562**انتشار دهنده: پیمان پاکزاد
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.