اخبار مرتبط

مدیرشیلات و آبزیان آذربایجان غربی از پرورش 55 تن شاه میگو طی سال گذشته در استان خبر داد.

معصوم فصیح در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود: سال گذشته درحدود 55 تن شاه میگو به ارزش ریالی 20میلیارد ریال در آذربایجان غربی تولید شده است.

وی میزان تولید آبزیان در استان را 16 هزار و 800 تن انواع ماهی سردآبی و گرم آبی عنوان کرد و گفت: میزان آبزی پرورشی نسبت به سال گذشته تغییری نکرده و شامل ماهیان گرمابی، قزل آلا، منابع آبی و شاه میگو است.

فصیح با اشاره به مراکز تکثیر و پرورش ماهی آذربایجان غربی تصریح کرد: 408 مرکز و مزرعه تکثیر و پرورش ماهی در آذربایجان غربی وجود دارد و 11 تعاونی صید و صیادی و 10 گروه صیادی در استان فعالیت می کنند.

مدیرشیلات و آبزیان آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی رتبه اول در بین استانهای غیر ساحلی و رتبه چهارم رادربین استان های کشور از لحاظ پرورش ماهی داراست.

وی سرانه مصرف آبزیان در استان را 62/6 کیلوگرم عنوان کرد و افزود: عمده آبزیان پرورشی استان شامل ماهیان سردآبی (قزل آلا) وگرمابی (فیتوفاک،کپور،بیگ هدوآمور) است.

مدیرشیلات و آبزیان آذربایجان غربی با اشاره به مشکلات حوزه پرورش آبزیان استان گفت: کمبود تسهیلات بانکی،افزایش قیمت نهاده های اولیه و کاهش آبدهی منابع آبی بخشی از مشکلات این حوزه در آذربایجان غربی است.


انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.