اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، نماینده ولی فقیه در امور اهل تسنن استان آذربایجان غربی در این همایش با اشاره به آیات قرآن کریم در زمینه نفی خشونت گفت: دین اسلام نجات بخش بشریت در برابر خشونت ها و گروه های جنگ طلب است.
حجت الاسلام عسگر فعال آذر افزود: گروه های تروریستی و جریان های تکفیری به دنبال نابودی اسلام با تکیه بر خشونت هستند و وظیفه امروز روحانیون شیعه و سنی آگاهی رساندن به مردم در این زمینه است.
وی بیان کرد: علما و روحانیون شیعه و سنی باید با روشنگری در برابر جریانات خشونت آمیز، مانع از تخریب چهره واقعی دین اسلام شوند.
وی اظهار کرد: یکی از مهمترین راهکارهای حفظ مبانی اسلام از خطر جریان های تکفیری و خشونت آمیز، بازگشت به متون اصلی و تاسی از قرآن کریم است.
حجت الاسلام فعال آذر ادامه داد: دین اسلام دین رحمت، مودت و پرهیز از افراط و تفریط است.
وی اضافه کرد: مدعیان حقوق بشر که ایران اسلامی را به خشونت گرایی و نقض حقوق بشر متهم می کنند خودشان از بزرگترین ناقضان حقوق بشر و از حامیان گروه های تروریستی در دنیا هستند.
فرماندار تکاب نیز در این همایش با بررسی وضع امنیت در کشورهای همسایه گفت: امروزه جمهوری اسلامی ایران در پرتو دین اسلام و هدایت های مقام معظم رهبری بر خلاف کشور های همسایه که درگیر جنگ و خشونت هستند، در امنیت و آرامش کامل به سر می برد.
ایرج ثقفی افزود: داعش و گروه های تکفیری و تروریستی نه تنها به دنبال پیاده کردن احکام اسلام نیستند بلکه می خواهند با رواج خشونت در میان مسلمانان چهره ای نامناسب از دین اسلام ترسیم کنند.
وی بیان کرد: کشور ما در سایه نظام جمهوری اسلامی و خون پاک شهدا توانسته در مقابل جریان های تکفیری و تروریستی مقاومت کند.
وی اظهار کرد: امنیت کشور و حفظ کیان نظام اسلامی را که حاصل جانفشانی های شهدا و رزمندگان اسلام است باید پاسداری کرده و این نعمت بزرگ را ارج نهیم.
وی گفت: همه باید با اتحاد و انسجام از کیان اسلام و حریم جامعه اسلامی حفاظت و حراست کنیم.
به گزارش ایرنا، در این همایش چند تن از روحانیون اهل تسنن شهرهای جنوب آذربایجان غربی به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پیرامون نفی خشونت از دیدگاه اسلام پرداختند.
شهرستان تکاب با 78 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.
مهمترین اخبار ایرنای کشور، آذربایجان غربی و جنوب استان را به صورت لحظه به لحظه از کانال خبری تلگرام این رسانه به آدرسirnamahabad@ دریافت کنید.
7514/3093**خبرنگار: امیر خالق نژاد **انتشار دهنده: پیمان پاکزاد

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.