اخبار مرتبط

رحیم عبدالکریمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بر اساس اعلام ایستگاه سنجش آلودگی هوای این شهرستان، پدیده گرد و غبار که از صبح دیروز/دوشنبه/ با 240میکرو گرم بر مترمکعب شروع شده هم اکنون به 657 میکروگرم بر متر مکعب افزایش یافته که این میزان بیش از 12 برابر حد مجاز است.
وی از گروه های حساس شامل زنان باردار، کودکان خردسال، بیماران آسمی و قلبی و عروقی خواست که از ترددهای غیرضروری در بیرون از خانه پرهیز کنند.
وی ادامه داد: با توجه تعطیلی روز سه شنبه، از مردم خواست که از رفتن به فضای سبز و بوستان های داخل شهر خوداری نمایند.
معاون اداره حفاظت محیط زیست بوکان در خصوص منبع آلودگی هوای این شهرستان گفت: منبع این ریزگردها کشور عراق است و سرعت وزش باد شدید در مناطق جنوب اقلیم کردستان عامل آلودگی هوا و انتقال آن به داخل کشور شده است.
رئیس اداره هواشناسی بوکان نیز در این خصوص به خبرنگار ایرنا، گفت: این آلودگی تا پایان امروز در شهرستان بوکان ماندگار خواهد بود.
اسماعیل کامیاب نسب افزود: میزان آلودگی در بعد از ظهر امروز شدت خواهد یافت.
به گزارش ایرنا، پنج ایستگاه در شهرهای ارومیه، سلماس، خوی، بوکان و سردشت کار سنجش کیفیت هوای آذربایجان غربی را انجام می دهند.
مسئولان بهداشتی شهرستان بوکان از عموم مردم خواسته اند تا حد ممکن از تردد در سطح شهر که آلوده به غبار محیطی است پرهیز کنند و در صورت تردد نیز از ماسک های ویژه استفاده کنند.
شهرستان بوکان با 251هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان غربی واقع است.
مهمترین اخبار ایرنای کشور، آذربایجان غربی و جنوب استان را به صورت لحظه به لحظه از کانال خبری تلگرام این رسانه به آدرسirnamahabad@ دریافت کنید.
7510/3093**خبرنگار: محمد ادیب**انتشار دهنده: پیمان پاکزاد

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.