اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در این مراسم با اشاره به اینکه مبعث پیامبراکرم (ص) باعث تحول تاریخی در جهان اسلام شد، گفت: انقلاب اسلامی ایران، نشأت گرفته از مبعث پیامبر اکرم (ص) است و خط مشی سیاسی و اخلاق مدیریتی حضرت محمد (ص) بهترین الگو برای مدیران دستگاه های اجرایی است.
حجت الاسلام سید حامد ساجدی نژاد روز مبعث را بزرگترین روز تاریخ بشر عنوان کرد و افزود: بزرگترین عید برای مسلمانان، عید مبعث است که روز نجات انسان از شرک و نفاق به شمار می رود.
وی با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام (ص) در زمان کوتاهی درخت تنومندی بنیان نهاد که نتیجه آن در دنیای امروز مشهود است، ادامه داد: همراهی پیامبر با مردم در مسایل خرد و کلان، اهتمام به وحدت و انسجام ملی، مقابله با تفرقه افکنی از اخلاق سیاسی پیامبر اکرم (ص) بود.
وی افزود: قانون مداری در حکومت، تاکید بر اجرای قانون، مشاوره در امر حکومت و مردم داری و برخورد قاطع با تخلفات در رده های حکومتی از دیگر منویات و اخلاقیات سیاسی پیامبر اکرم (ص) بود.
به گزارش ایرنا، مداحی در شان و عظمت حضرت ختمی مرتبت پیامبر گرامی اسلام و برگزاری مسابقه فرهنگی و از دیگر برنامه های این مراسم بود.
8135/2093 ** خبرنگار: شهین بیدادرس ** انتشاردهنده: صابر چهرقانی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.