اخبار مرتبط

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز دوشنبه در آیین معارفه امام جمعه جدید شهرستان چالدران افزود: صلوات انسان ها به پیامبر بزرگوار اسلام (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) نیز موجب قرب بیشتر در نزد خداوند می شود.
وی با تبریک سالروز بعثت پیامبر بزرگوار اسلام (ص)، این روز را یکی از روزهای بزرگ و پربرکت برای مسلمانان برشمرد و اظهار کرد: با بعثت پیامبر اسلام (ص)، کاملترین دین به جهانیان عرضه و زمینه سعادت دنیوی و اخروی بشریت فراهم شد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی برگزاری آیین نمازجمعه را از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی در کشورمان عنوان کرد و ادامه داد: نماز جمعه فریضه ای عبادی سیاسی است که با اجتماع عظیم مردم شکل می گیرد و مایه وحدت و همبستگی روزافزون مسلمانان است.
حجت الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: مهمترین اصل در این انتخابات، حضور پرشور مردم است و مردم ایران اسلامی در این دوره نیز با شرکت خود، دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران را ناامیدمی سازند و در کنار آن، افراد اصلح را انتخاب می کنند.
به گزارش ایرنا در این آیین حجت الاسلام ناصر آقایی به عنوان امام جمعه جدید شهرستان چالدران منصوب شد.
حجت الاسلام آقایی جانشین مرحوم حجت الاسلام محمد قره داغی امام جمعه فقید چالدران شد.
مرحوم حجت الاسلام قره داغی بیست و نهم آذرماه سال گذشته بر اثر تصادف در جاده قزوین - تهران جان خود را از دست داده بود.
چالدران در شمال آذربایجان غربی قرار دارد.
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه پیش از حضور در این آیین، با حضور در سر مزار شهدای چالدران با نثار فاتحه و اهدای گل به مقام شامخ این شهیدان ادای احترام کرد.
8137/2093 ** خبرنگار: سیده فاطمه سجادی ** انتشاردهنده: صابر چهرقانی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.