اخبار مرتبط

مسعود پزشکیان روز یکشنبه در بازدید از مناطق سیل زده آذربایجان غربی افزود: مجلس در کنار دولت از هیچ تلاشی برای کمک و جبران خسارات وارده به سیل زدگان کوتاهی نمی کند و در کنار سیل زدگان هستیم.
وی اظهار کرد: ما مصمم هستیم با اجرای تمام تمهیدات و برنامه های حمایتی به کمک مردم سیل زده بیاییم و خسارت ها را جبران کنیم.
وی اضافه کرد: دولت نیز قول داده تمام خسارت ها را جبران کند.
نایب رئیس مجلس با همراهی استاندار آذربایجان غربی و برخی مسئولان ستاد مدیریت بحران استان از پل تخریب شده پوش آباد در مسیر ارتباطی اشنویه به پیرانشهر و همچنین مناطق سیل زده حاشیه رودخانه گلاز به ویژه روستای حسن نوران بازدید کردند.
حضور در منزل قربانی 12 ساله سیل آذربایجان غربی در اشنویه از دیگر برنامه های بازدید پزشکیان بود که در این دیدار وی برای خانواده این پسربچه 12 ساله آرزوی صبر کرد.
به گزارش ایرنا، طغیان رودخانه گدار در اشنویه علاوه بر مسدود کردن مسیر 49 کیلومتری اشنویه - پیرانشهر، روز گذشته یک نوجوان 12 ساله را به کام کشید و عملیات جست و جو برای یافتن این نوجوان همچنان ادامه دارد.
تخریب شدن پل هاشم آباد در پی طغیان رودخانه باراندوز در محور راژان به منطقه 'زیوه' و 'مرگور'، نیز راه ارتباطی 50 روستای ارومیه را مسدود کرده است.
مدارس برخی از نقاط اشنویه و بخش سیلوانای ارومیه در نوبت صبح و بعد از ظهر امروز /شنبه/ به دلیل طغیان آب رودخانه ها، مسدود بودن مسیرهای مواصلاتی و احتمال بروز حوادث ناشی از بارش ها تعطیل است.
امروز در شهرستان نقده با توجه به کاهش میزان آب رودخانه گدار، شرایط بهتر شده و این شهرستان در حال خروج از بحران است؛ روز گذشته در اثر طغیان این رودخانه و بروز سیل خسارت هایی به 25 روستای این شهرستان و برخی از منازل در شهرهای نقده و محمدیار وارد شد اما تعیین این خسات ها به بعد از کنترل بحران موکول شده است.
در شهرستان اشنویه روستاهای پی قلعه، گلاز، سرگیس، فجرآباد، درود و دنیخه، در شهرستان ارومیه روستاهای سوسن‌آباد، هاشم‌آباد، سلطان‌آباد، علیه، ژراژی، لورزینی، سیدک، گوی قلعه، جیرانلار، خضرآباد، سردرود، بابارود و حسوکندی و در شهرستان نقده نیز روستاهای اوخسار، دورگه لطف‌الله و ورودی شهر با بیشترین خسارت ناشی از سیل و طغیان روز گذشته رودخانه های استان مواجه است.
8137/2093 ** خبرنگار: سیده فاطمه سجادی ** انتشاردهنده: صابر چهرقانی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.