اخبار مرتبط

استاندار آذربایجان غربی گفت: دید امنیتی نسبت به پروژه های استانی وجود ندارد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی قربانعلی سعادت در همایش تقدیر از پیشگامان نظام فنی و اجرایی آذربایجان غربی گفت: خوشبختانه باتوجه به امنیت خوبی که در آذربایجان غربی حاکم است دید امنیتی وجود نداشته و با وجود امنیت، پیمانکاران با آسایش خاطر می توانند به ساخت و سازهای خود و ابادانی استان بپردازند.

وی با بیان اینکه پیمانکاران نظام فنی و اجرایی استانها صلاحیت و توانمندی خوبی دارند گفت: بسیاری از پروژه های عمرانی در اذربایجان غربی توسط پیمانکاران بومی انجام شده است که از نگاه اقتصادی نیز هزینه کرد پیمانکاران بومی بسیار کمتر ازآن است که از پیمانکاران سایر مناطق در پروژه های بومی استفاده شود.

 استاندار آذربایجان غربی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که از پیمانکاران به عنوان فعالان اقتصادی نام برده اند افزود: ما میتوانیم با استفاده از سرمایه گذاران خارجی و توان پیمانکاران خود فعال تر عمل کنیم.

 سعادت باابراز تاسف از اینکه دولت هنوز اراده ای برای کوچک کردن خود و تفویض اختیار به استانها ندارد افزود: دولت با وجود شرایط خوب حاکم، واگذاری پروژه ها در حوزه اقتصاد مقاومتی به استانها هنوز صورت نگرفته است.

 وی با بیان اینکه دولت با وجود پروژه های نیمه تمام موجود و نبود بودجه کافی توان شروع پروژه های بزرگ را ندارد افزود: دولت بهتر است از منابع و ظرفیت های شرکتهای خارجی برای انجام پروژه های عمرانی استفاده کند.

سعادت با ابراز تاسف از عدم تنظیم متناسب نظام بانکی کشور با نظام اخذ منابع مالی کشورهای خارجی گفت: با وجود سرمایه گذار خارجی متاسفانه با مشکلات موجود امکان جذب سرمایه گذاری خارجی وجود ندارد.

 استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه در تمام دنیا برای اجرای پروژه های عمرانی پیمانکاران با بانکهای عامل طرف قرارداد هستند گفت: متاسفانه در ایران بانکها پول کافی ندارند و پیمانکاران در راه پله های دستگاههای اجرایی و وزارتخانه ها به دنبال تزریق پول برای اتمام پروژه ها هستند.        
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.