اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، ماموستا ملاقادر سهرابی و ایرج شجاعی روز یکشنبه با غرس 2 نهال در مدرسه ابتدایی پسرانه، با توجه قرار دادن به موضوع فرهنگ سازی در موضوع 'فواید درخت و درختکاری' هفته منابع طبیعی را گرامی داشتند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهاباد در این مراسم گفت: بهره کشی و بی دقتی در حفاظت از منابع طبیعی آثار و عواقب بدی برجای می گذارد که از جمله آنها می توان به گرد و غبارهای ایجاد شده در برخی کشورهای جهان و کشورمان اشاره کرد.
مجید پاتو اظهار کرد: سازندگی فقط ساخت کارخانه های مختلف نیست نهال کاری و درختکاری نیز سازندگی محسوب می شود و در اسلام به درختکاری بسیار تاکید شده است.
وی با اشاره به اینکه شعار امسال هفته منابع طبیعی 'همیار طبیعت باشیم' است، افزود: همه باهم باید در ساختن محیطی سرسبز و سالم مشارکت داشته باشیم.
معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد نیز در این مراسم گفت: درخت از مظاهر خلقت الهی و نشان و نماد سبزی و آبادانی است.
کامبیز شاوله اظهار کرد: درخت پاکی، سرسبزی و نشاط به دنبال دارد و در واقع ریه طبیعت است.
از 15 تا 21 اسفند ماه هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است.
شهرستان مهاباد با بیش از 230 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع است.
مهمترین اخبار ایرنای کشور، آذربایجان غربی و جنوب استان را به صورت لحظه به لحظه از کانال خبری تلگرام این رسانه به آدرس irna_newsmahabad@ دریافت کنید.
3093** انتشار دهنده: پیمان پاکزاد

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.