اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز چهارشنبه در نشست صمیمی با شعرای آذربایجان غربی افزود: معنویت و‌ تعهد مساله بسیار مهمی است که باید در میان شاعران و ‌اصحاب فرهنگ وجود داشته باشد تا در شعر و قلم آنان نیز جاری شود.
وی ادامه داد: باطن شاعران باید مملو از باور، اعتقاد قلبی، ایمان و تعهد باشد زیرا این نکات مهم سبب موثر واقع شدن شعر در مخاطب می شود.
امام جمعه ارومیه با اشاره به سیره اهل بیت (ع) گفت: اهل بیت عصمت و طهارت نیز به شعر و شاعری اهمیت بسیاری قائل بودند و در بیان برخی از مسایل به مردم از این مهم بهره می گرفتند؛ حتی گفته می شود اهل بیت نیز ذوق و‌ قریحه شعری داشتند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی اظهار داشت: شاعران از استعداد خود به نحو ‌احسن و در مسیر انقلاب و اشاعه مبانی و آرمان های آن در جامعه استفاده کنند زیرا بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب هنر و شعر بهترین ابزار برای بیان مطالب است.
وی افزود: جان های فراوانی برای حفظ و به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی فدا شدند که امروز برای زنده نگه داشتن این فداکاری ها زبان شعر و ‌هنر بهترین راه است.
امام جمعه ارومیه اظهار داشت: آذربایجان غربی در بسیاری از عرصه ها از جمله قرآنی به دلیل وجود قاریان ممتاز و بین المللی در کشور سرآمد بوده و ‌اکنون نیز در حال تبدیل شدن به قطب قرآنی کشور است.
وی افزود: امروزه جوانانی که استعدادی در زمینه شعر و شاعری و‌ فرهنگ و هنر دارند، می توانند آذربایجان غربی را در زمینه فرهنگ و ‌هنر و‌ ادامه دادن راه بزرگان این عرصه به سوی پیشرفت فرهنگی ببرند.
به گزارش ایرنا، ششمین محفل شعر سالانه «چکامه های رجب» با حضور شاعران استانی امروز برگزار شد.
8135/3072
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.