اخبار مرتبط

سیدحسین مقتدر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این وقف شامل یک باب منزل مسکونی است که در روستای «خاتون باغ» از توابع بخش مرکزی این شهرستان و با سند 6 دانگ ثبت شده است.
وی ادامه داد: این منزل مسکونی ۳۰۰ مترمربع مساحت دارد که به نیت مسجد این روستا وقف شده است.
مقتدر با بیان اینکه با ثبت این وقف جدید تعداد موقوفات این شهرستان به 483 فقره رسید، اظهار داشت: سال گذشته نیز 21 وقف با ارزش 25 میلیارد ریال در این شهرستان ثبت شد.
وی با بیان اینکه وقف ظرفیتی قابل توجه برای رفع مشکلات جامعه است، بیان کرد: تلاش ما این است که وقف های جدید و نیت واقفان مطابق نیازهای روز جامعه باشد چرا که روز به روز جامعه با نیازهای مختلفی رو به رو می شود که باید برای رفع این نیازها وقف های جدیدی انجام شود.
مقتدر یادآور شد: این سازمان به دنبال رفع نیازهای روز جامعه، تقویت ارکان اقتصادی جامعه اسلامی، مبارزه با فقر و توزیع عادلانه ثروت است.
به گزارش ایرنا، نخستین وقف سال 1398 به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون ریال در روستای «خره جو» از توابع بخش خلیفان مهاباد به نیت خانه عالم در سامانه موقوفات این شهرستان ثبت شد.
سنت حسنه وقف یکی از افتخارات مکتب اسلام و نیز از موثرترین اهرم های اعتقادی و فرهنگی برای جبران بخشی از نیازهای مادی و معنوی جامعه است.
مردم مومن مهاباد برای فرایض دینی اهمیت زیادی قایل بوده و در ادای آن همواره پیشگام هستند؛ مردم این شهرستان علاوه بر وقف شمار زیادی از اموال خود، در پرداخت زکات نیز همواره از شهرهای پیشتاز آذربایجان غربی بوده است.
9903/6185/7129
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.