اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حسین عباسی روز چهارشنبه در دیدار مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی افزود: با توجه به ورود بخشی از دام زنده و نهاده های دامی موردنیاز کشور از طریق گمرک بازرگان، در این شهرستان قابلیت راه اندازی کشتارگاه صنعتی وجود دارد و ما نیز از سرمایه گذاران در این حوزه حمایت می کنیم.
وی اضافه کرد: با توجه به موقعیت خاص و استراتژیک شهرستان ماکو و گمرک بازرگان، در شرایط کنونی گمرک بازرگان می تواند نقش بررنگ تری در مقابله با تحریم ها داشته باشد.
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی نیز در این دیدار اظهار داشت: طبق برنامه ریزی ها حدود یک میلیون و 150 هزار راس دام زنده از طریق گمرک بازرگان وارد کشور خواهد شد.
کامیار داهیم با اشاره به ظرفیت های گمرک بازرگان در مقایسه با سایر گمرکات افزود: فاصله زمانی بین مبدا و مقصد در گمرک بازرگان بسیار کمتر از سایر گمرکات است که ظرفیتی بسیار خوب برای آذربایجان غربی به شمار می رود.
وی از ایجاد کشتارگاه صنعتی در ماکو استقبال و برای هرگونه حمایت از سرمایه گذاران این بخش اعلام آمادگی کرد.
به گزارش ایرنا، در پایان این دیدار فرماندار ماکو به همراه مدیرکل دامپزشکی استان از مرکز قرنطینه مستقر در مرز بازرگان بازدید کرد.
شهرستان ماکو و گمرک بازرگان یکی از مبادی سه گانه تجارت مرزی ایران و ترکیه به شمار می رود و در شمال آذربایجان غربی واقع است.
7132/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.