اخبار مرتبط

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی گفت: ۳۲ درصد مساکن روستایی استان مقاوم سازی شدند.
به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی محمود بدلی در نشست خبری سالروز تاسیس بنیاد مسکن با بیان اینکه از ۲هزار و ۹۷۳ روستای استان ۲هزار و ۷۲۵ روستای بالای ۴خانوار دارای سکنه بوده که ۲۵۸هزار واحد مسکونی روستایی در استان وجود دارد افزود: تابه امروز ۱۰۴ هزار نفر جهت استفاده از تسهیلات به بنیاد مسکن مراجعه کردند و ۹۶ هزار و ۶۳۴ مورد واجد شرایط به بانکها مراجعه و عقد قرارداد شده است.
وی با بیان اینکه بیش از ۷۸ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن روستایی مقاوم سازی شدند خاطر نشان کرد: از این تعداد ۷۵ هزار واحد مسکن روستایی پایان کار گرفته اند.
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی بااشاره به زلزله کرمانشاه و سهم استان از ساخت این مساکن  اظهار کرد: ۹۷ درصد مساکن روستای کرمانشاه به اتمام رسیده و واحدهای باقی مانده در ۳ماهه نخست سال جاری به اتمام می رسد.
بدلی با اشاره به اینکه مطالعه اجرای طرح هادی در ۹۵.۴ درصد روستاهای استان انجام شده گفت: طرح هادی در  ۵۸۶ روستای استان  که ۲۷.۲درصد روستاهای استان را دربرمیگیرد اجرا شده است که بیش از ۵۰ درصد جمعیت روستاهای استان از اجرای این طرح بهره مند شده اند.
وی بااشاره به صدور ۵۹ هزار و ۲۷۶ فقره پروانه مسکن روستایی در استان تصریح کرد: بیش از ۱۷۲ هزار برگ سند برای مساکن روستایی استان  صادر شده است.
بدلی با اشاره به اینکه در سال ۹۷،از ۳۰میلیارد تومان اعتبار مصوب به این بنیاد تنها ۳۹ درصد تخصیص یافته افزود:  بیش از ۱۵۰ پروژه نیازمند تامین اعتبار است که با تخصیص اعتبار این پروژه ها اجرا و عملیاتی می شوند.
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی گفت: از طریق قیر یارانه ای بیش از ۴۰۰‌ کیلومتر از روستاهای استان آسفالت شدند که ارزش قیر یارانه ای سهم استان نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان بوده است.
انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.